У середу, 11 травня, о 17:00, в Синій залі столичного Дому Кіна Юрій Шевчук, автор Сценарної Майстерні, прочитає публічну лекцію «Що таке національний кінематограф. Світовий досвід і українська практика».
У лекції обговорюватиметься питання про те, що таке національний кінематограф із точки зору сучасних його теорій, що побутують на Заході. За якими рисами визначають національний фільм у США, Великій Британії, Франції, Росії. Яке значення в національному фільмі мають сюжет-оповідь, мова, актори, режисер, глядач, виробник, ринок, уряд. Якими засобами національну ідентичність типово виражають на екрані сьогодні, коли глобалізація супроводжується посиленням націоналістичних настроїв у світі.
Юрій Шевчук працює лектором української мови та культури Департаменту слов’янських мов та Інституту ім. Аверела Гаримана Колумбійського університету, Нью-Йорк, США, викладаючи курси «Історія українського кінематографа», «Совєтський, пост-совєтський, колоніальний, постколоніальний кінематограф». Він є засновником і директором Українського кіноклубу Колумбійського університету, пише й публічно виступає про проблеми українського кінематографа, культури та ідентичности.
- «Труднощі перекладу» як вияв української культурної вторинности
- Малколм Макдавел: Ніколи не намагайтеся сподобатися глядачеві
- МКФ "Трайбека" - форум американського національного кінематографа
- «Трайбека» святкує фільми менше знаних кінематографій світу
- Гішам Заман. Коли загальнолюдське не можливе без національного
- Нацифікація України на екрані. Гарячими слідами МКФ «Трайбека»
- Американський кінематограф у пошуках українського героя. Або чи можна бути українцем, не будучи українцем?