Вікторія Колтунова
Контакти: [email protected]
Народилася в Одесі у кінематографічній родині.
Закінчила 4-річну школу кіноактора і Одеський держуніверситет.
Перша публікація – в 15 років. Тоді ж – фільм «Чорна чайка» (1962, режисер Григорій Колтунов http://megogo.net/ru/view/7781-chernaya-chayka.html ) з її участю в одній з головних ролей. Тоді ж прочитала на Ленінградському обласному радіо своє оповідання «Стрибок на місяці». І в тому ж році почала друкуватися в молодіжній пресі (ленінградська газета «Смена»).
Авторка кількох сотень публікацій про кіно і театр. Авторка трьох п'єс, дві з яких ішли в її власній постановці в Пересувному дитячому театрі, а третя в Одеському ТЮГу. Перекладала з іспанської твори Федеріко Ґарсіа Лорки.
У грудні 2004 року наодинці здійснила поїздку по Донеччині з метою агітації за Помаранчеву революцію. Наодинці тому, що більш туди з такою місією ніхто не захотів їхати. По поверненні написала репортаж «Донецьк, Донбас…», надрукований, окрім українських газет, у США й Австралії. Після його публікації в американській газеті To the point прийшла подяка від української діаспори Каліфорнії «За сприяння створенню в США шляхетного, романтичного образу України».
Газета з репортажем «Донецьк. Донбас…» та її документальний фільм «Одеса. Листопад 2004» були узяті в «Музей Помаранчевої революції» в Києво-Могилянській академії як виставковий матеріал. За ту поїздку та активну участь у Майданських подіях нагороджена Почесним знаком «Гвардія революції» № 4279.
Є членом:
- Національної спілки кінематографістів України,
- Національної спілки журналістів України,
- Міжнародної федерації журналістів,
- Конгресу літераторів України,
- Міжрегіональної спілки письменників України,
- Южно-русского союза писателей Украины,
- Спілки театральних діячів України,
- Міжнародного комітету захисту прав людини при ООН.
Нагороди:
- Лауреат літературної премії ім. поета-шістдесятника Юрія Каплана.
- Диплом Міжнародного співтовариства письменницьких організацій слов'янських країн «За вагомий внесок у розвиток літературного процесу та зміцнення міжнародних творчих зв'язків».
- «Почесна грамота» та «Лист подяки» Міжнародного співтовариства письменницьких спілок слов'янських країн «За внесок у розвиток літературного процесу в Україні»,
- Диплом італійської Академії мистецтв Ферроні «За внесок у світове мистецтво»,
- Медаль Міжнародного комітету захисту прав людини при ООН «Высокая степень отличия»,
- «Знак пошани» Національної спілки журналістів України,
- Почесний знак «Гвардія Помаранчевої революції» № 4279.
- Неодноразовий лауреат фестивалю «Славянские традиции» у 2010 та 2011 роках у номінації «Мала проза» (перші та другі місця).