втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Марися НікітюкКонтакти: [email protected]

Закінчила 2007 року Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. На сьогодні завершує заочне навчання в Київському національному університеті театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого.

Працювала як журналіст, публіцист, театральний критик, є автором серії новел, що виходили в літературному альманасі «Святий Володимир», а також є автором п’єс «Ведмеді для Маші» та «Дівчачі радості», що були представлені у форматі читок на драматургічних проектах ЛСД (Лабораторія Сучасної Драми в Києві при ГогольФесті). «Ведмеді для Маші» отримали перше місце львівського драматургічного конкурсу Драма.ua (від театрального фестивалю «Драбина») 2010 року. Автор оповідань «Здохни. Історія кохання», «Кавасакі Ніндзя», «Бібліотеки ненаписаних книжок», «Міф», «Суки».

2004 року працювала для газета «День» як політичний журналіст. 2006-го працювала копірайтером у рекламній аґенції «Чотири плюс» (4+). З 2007 до 2009 працювала театральним критиком та публіцистом для журналів «ШО», «Timeout», «Личности Украины», газети «24». 2009-2010 працювала редактором відділу «Театр» для журналу «ТОП-10». Співпрацює по сьогодні з журналом «Український тиждень» в галузі театру, а також веде театральну рубрику на сайті Polit.ua та «Українська Правда. Життя».

 2007 року заснувала проект театрального Інтернет видання Teatre.com.ua. На сторінках цього видання активно висвітлює сучасну світову драматургію, стан українського та європейського сучасного театру.

Брала участь у кінопроекті «Україно, goodbye!». Є автором сценаріїв до вже створених короткометражних фільмів: «Ангел смерті», «Ґауді», «Швейцарський годинник», «Алкоголічка», «Листопад», «В деревах», «Мандрагора», "Сказ" (три останні зафільмувала як режисер) та ін. Пише кіносценарії, новели, повісті, п’єси.

Дебютний повнометражний фільм за власним сценарієм "Коли падають дерева" (2018).

Написала книжку для дітей «Книга баванок, або Історії чарівного Тойто», 2015

У квітні 2016 року побачила світ книжка прози "Безодня", де видрукувано також сценарій "Свині", згодом екранізований.

Лавреатка Міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка 2016 року за роман «Безодня».

2019 року вийшла її книжка «Можливо, завтра», як і «Безодня», у «Видавництві Анетти Антоненко».

Співсценаристка фільму режисера Нарімана Алієва «Додому» (2019), що висувався від України на здобуття «Оскара».

Як співсценаристка й режисерка від 2020 року працює над повнометражним ігровим фільмом «Я, Ніна», в основі якого життєва драматична історія журналістки Яніни Соколової.