втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Дмитро Десятерик, Детектор Медіа

Церемонія відкриття відбудеться цього вечора в Червоній залі Дому кіна. Фільмом відкриття «Молодості» стане драма Лукаша Карвовського «Дві сестри» (Польща — Україна) про зведених сестер-польок, які вирушають до України, щоб урятувати тяжко пораненого батька.

Цьогоріч фестиваль проходить удруге від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і дотримується довоєнного формату: міжнароднийнаціональний і документальний конкурси, дитячий Molodist Teen Screen і насичена позаконкурсна програма.

Основним фестивальним майданчиком слугуватиме кінотеатр «Жовтень». Покази програм Teen Screen, «Спеціальні події», «Українські прем’єри», «Скандинавська панорама» та ретроспективного «Сторіччя» відбуватимуться в Дому кіна — вперше після багаторічної перерви фестиваль повертається на цю легендарну локацію.


Ride the Line

Втішна особливість 53-ї «Молодості», надто з урахуванням обставин — помітна кількість українського кіна. Так, до Національного конкурсу короткого метра ввійшли 19 робіт різних жанрів і форм. У Міжнародному повнометражному конкурсі представлена драма Жанни Озірної «Медовий місяць». До позаконкурсної програми «Українські прем’єри» ввійшли одразу п’ять робіт (торік було лише дві) — чотири документальних і одна ігрова. Україно-британо-американська копродукція «Антарктида: Щоденники війни» (реж. Володимир Хомко) розповідає про зимівлю наших науковців на антарктичній станції «Академік Вернадський» після повномасштабного вторгнення.

 «Книголови» (реж. Тетяна Ганжа, Україна — Польща) — дослідження спільноти київських букіністів. «Ізоляція» (реж. Ігор Мінаєв) — свідчення про нелегальну тюрму, обладнану окупантами в Донецьку на території колишнього артцентру. Dear Beautiful Beloved (реж. Юрій Речинський) задокументовує стратегії виживання українців в умовах, коли надзвичайний стан став буденністю. «Малевич» (реж. Дар’я Онищенко) — ігровий байопік про Казимира Малевича.

У документальному конкурсі буде представлено повнометражний дебют Ігоря Волочія Ride the Line про двійко друзів-відчайдухів, що вирушають у веломарафон уздовж лінії фронту, аби зібрати кошти на допомогу Україні, та польську картину «Квіти України» (реж. Аделіна Борець) про жінку, яка бореться з забудовниками за свою хатинку.

Звісно, особливу увагу кіноманів привернуть позаконкурсні секції «Фестиваль фестивалів» і «Спеціальні події». У першій, зокрема, відбудуться українські прем’єри фільмів-призерів Каннського («Універсальна мова», Канада;), Венеційського («Вермільйо», Італія) і Карловарського («Раптовий погляд на глибші речі», Велика Британія) фестивалів і фестивалю «Санденс» («Сухо», Мексика; «Справжні Ґаучо», Аргентина; «Порцелянова війна», Україна — США). А в «Спеціальних подіях», знов-таки, очікується кілька українських прем’єр. «Доппельґанґер» і «Позивний “Артист”» (режисер обох — Максим Тузов), відповідно про перевтілення видатного українського актора Олексія Богдановича в студента театрального інституту і про іншого актора, Олександра Печерицю, який долучився до українського війська після початку повномасштабного вторгнення. Domicile Сергія Рахманіна — про одеського сценариста та художника-постановника Євгена Голубенка. Також у цій секції — довгоочікувана прем’єра сатиричної комедії «Смерть Путіна» (реж. Патрик Вєґа, Польща).


«Смерть Путіна»

Для шанувальників кінокласики в програмі «Століття» покажуть «Останнє танго в Парижі» Бернардо Бертолуччі, присвячений столітньому ювілею виконавця головної ролі Марлона Брандо, та «Сніданок у “Тіффані”» Блейка Едвардса з неперевершеною Одрі Гепберн.

Фільмом-закриттям стане ігрова стрічка польського режисера Даміана Коцура «Під вулканом». Це історія про українську сім’ю з чотирьох осіб, яку початок повномасштабної агресії застав у відпустці за кордоном.

Міжнародне журі «Молодості» очолив відомий іранський режисер Мохаммад Расулоф.


«Насіння священного інжиру»

Він є лавреатом найпрестижніших нагород: «Золотий ведмідь» Берлінале, спецприз журі, приз FIPRESCI та головний приз секції «Особливий погляд» у Каннах. Напередодні світової прем’єри свого останнього фільму Мохаммаду довелося втекти з рідного Ірану, де його засудили до восьми років позбавлення волі, побиття батогами та штрафу з конфіскацією майна. Режисер підтримує Україну та багато років бореться з тоталітарним режимом у себе на батьківщині.

На фестивалі покажуть його останній фільм «Насіння священного інжиру», відзначений в Каннах призом журі.


«Молодість» триватиме до 3 листопада.

Коментарі