втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Детектор медіа

Першими українськими проєктами, які отримали фінансову підтримку фонду «Єврімаж» з моменту вступу до нього України, стали «Носоріг» Олега Сенцова та «Спас» Максима Наконечного.

Європейський фонд підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт Eurimages, створений при Раді Європи, виділив 270 тис. євро на виробництво стрічки Олега Сенцова «Носоріг» та 125 тис. євро на виробництво фільму «Спас» Максима Наконечного. 

«Тільки на одній сесії ми отримали майже вдвічі більше, ніж внесок України в "Єврімаж". Для мене це був цікавий досвід пітчингування не власних проєктів», – прокоментував продюсер Володимир Яценко. 

У пресрелізі фонду повідомляється, що цьогоріч на кінопроєкти виділено понад 5,5 млн євро (18 ігрових і 11 документальних стрічок).

Події стрічки «Носоріг» розгортаються в Україні в 90-ті роки. У 2012 році проєкт фільму переміг на 3-му пітчингу Держкіно, у 2013 році розпочалася підготовка до зйомок, але фільм так і не було знято через арешт Сенцова. У 2020 році Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо фінансової підтримки проєкту. Так, Держкіно виділить на виробництво 25 млн грн, що складає половину бюджету стрічки. 

Фільм створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Українську сторону представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польскі партнери – Apple Film Production, німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de. 

Загальний бюджет фільму складає 1,65 млн євро.

Раніше проєкт Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту

Психологічна драма «Спас» розповість про наслідки війни на Донбасі. За сюжетом, солдат Лілія з позивним «Метелик» повертається додому після того, як два місяці провела в полоні. Вдома на Лілю чекають чоловік, мати та інші члени сім’ї, але не всі готові зустріти її такою, якою вона тепер є. Згодом дівчина дізнається, що вагітна від того, хто її зґвалтував у полоні.

Режисер фільму – Максим Наконечний, автори сценарію – Ірина Цілик та Максим Наконечний, продюсери картини – Дар’я Бассель, Єлізавета Сміт.

Стрічка є копродукцією України, Хорватії та Чехії.

Проєкт фільму «Спас» став переможцем Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Отримав 100 тис. євро від Чеського кінофонду. 

Нагадаємо, у грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про приєднання України до європейського фонду «Єврімаж», який підтримує спільне виробництво кінематографічних та аудіовізуальних творів і сприяє їх розповсюдженню. Членство у фонді дасть можливість українським кінематографістам отримати додаткове фінансування на створення кінопроєктів та розширити ринок їх збуту.

Наразі «Єврімаж» нараховує 40 країн-членів, а щорічний бюджет фінансової підтримки становить понад 20 млн євро.

У березні 2020 року продюсера Володимира Яценка було призначено першим представником України у фонді, а Сергія Зленка його заступником

Коментарі