втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Укрінформ

49-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" презентував на пресконференції 4 серпня програми фестивалю, який відбудеться 22 – 30 серпня.

"Візитна картка фестивалю – це його програма як міжнародна, так і внутрішня. Сьогодні нам є з чого обирати. Бо, так чи інакше, кожен міжнародний кінофестиваль, як і Каннський, - це дзеркало в першу чергу кіноіндустрії, яка є в цій країні. І ми пишаємося тим, що нам є що представити як на міжнародному рівні – з міжнародних фільмів, так і з української програми, яка є сьогодні повноцінною складовою нашої загальної програми", - наголосив художній керівник фестивалю Андрій Халпахчі.

Фільми міжнародного та національного конкурсу, а також позаконкурсні програми представили, крім Халпахчі, програмний директор Ігор Шестопалов та програмні координатори Богдан Жук та Віктор Глонь. 

Як зазначалося, в міжнародному конкурсі візьмуть участь 4 українських фільми: один – в повнометражному, 2 – в студентському, 1 – в короткометражному форматах. 

Загалом в міжнародному конкурсі - 12 повнометражних фільмів, серед них «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса, знятий в копродукції Литви, України та Франції; 16 студентських, серед них «Дім, милий дім» Анни Морозової (Україна) та «Ми більше ніколи не заблукаємо разом» Євгена Кошина (Україна, Туреччина); 16 короткометражних, серед них «Бульмастиф», Анастасії Буковської (Україна); конкурс «Сонячний зайчик / Sunny Bunny» - 12 фільмів; в дитячій програмі «Teen Sсreen» - 7 стрічок. 

Глонь повідомив, що в національному конкурсі – це короткометражні фільми – беруть участь 24 стрічки, які були відібрані із близько 200 заявок. 

"Але це лише 95 відсотків програми. Ми ще чекаємо на сюрпризи", - зауважив Халпахчі щодо презентованої програми.

Він зазначив, що фестиваль «Молодість» цього року шукає різні форми поєднання офлайн- і онлайн-формату і сподівається на закордонних гостей.

"Всі чекають на офлайн-подію. Це ми відчуваємо і з боку наших іноземних партнерів, бо влітку не відбувся офлайн жоден великий міжнародний фестиваль, а Каннський, Карловарський взагалі не відбулися. Зараз фестиваль в Локарно теж не відбувається, крім короткометражного конкурсу, який буде проводитися онлайн. Кожного дня ми спілкуємося з потенційними гостями, які намагаються дійсно приїхати, але певні побоювання існують", - сказав художній керівник. 

Він нагадав, що головні локації фестивалю – це кінотеатр «Жовтень», Будинок кіно, Fedoriv Hub, де відбуватимуться майстер-класи у межах «Майстерні талантів». Спеціально для проведення фестивалю сконструюють кінотеатр просто неба під Аркою Дружби народів. 

"Там відбудуться церемонії відкриття та нагородження, покази фільмів дитячої програми «Molodist Teen Sсreen», українські прем’єри та спеціальні події, а також кожного дня будуть безкоштовні покази – по 4 сеанси на день", - сказав Халпахчі.

Він також подякував державним партнерам, без яких фестиваль не міг би відбутися. Це Держкіно, Український культурний фонд, КМДА та Фонд «Креативна Європа».

Також у фестивалю є традиція нагороджувати кожного року митців світового кіномистецтва. Почесну нагороду фестивалю "Золотий Скіфський олень" за внесок у світове кіномистецтво від 49-го КМКФ "Молодість" отримає французький актор театру та кіно, режисер, продюсер та письменник Робер Оссейн.

"Починаючи 1990-х років, "Молодість" має чудову традицію нагороджувати митців світового кіномистецтва. Раді анонсувати, що цього року ми вручаємо нагороду видатному актору театру та кіно, режисеру, продюсеру і письменнику Роберу Оссейну. Глядач його пам’ятає за ролями в п’яти фільмах про Анжеліку, за своє життя він встиг зіграти понад 100 ролей у театрі та кіно. Нам дуже приємно, що ім’я Оссейна пов’язане з Києвом, його мати Анна Міневська зростала та навчалася в Києві", - прокоментував художній керівник КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі.

Додамо, що Робер Оссейн народився 30 грудня 1927 року в Парижі. Виріс майбутній актор і режисер у родині музикантів. У 15-річному віці Робер почав займатися в театральному гуртку. Пізніше виступав в паризькому "театрі жахів", де також ставив вистави. У 1954 році дебютує у фільмі "Набережна блондинок" Поля Кадеака.

Широку славу здобув завдяки ролям у фільмах про Анжеліку. З 1970 по 1979 роки він очолював Національний Народний театр у Реймсі, потім в Парижі в Палаці спорту ставив епопеї з величезними масовками: "Дантон і Робесп`єр" та "Людина на ім`я Ісус".

Серед нагород: Орден "За заслуги", звання Кавалера, Офіцера та Командора Ордену Почесного легіону Франції та Командор Ордену Культури Монако. Оссейн автор мемуарів "Сліпий вартовий" і "Кочівники без племен".

Коментарі