втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді розглянути три законопроєкти (за інформацією депутата Євгенії Кравчук, заступника голови Комітету).

Перший – № 2035, який ВІДКРИВАЄ СПРАВЖНІХ ВЛАСНИКІВ ПРОВАЙДЕРІВ ЦИФРОВОГО ЕФІРНОГО МОВЛЕННЯ.

Другий документ – № 2036, який стосується Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Він може бути внесений у порядок денний середи, а отже, сподіваюся, що скоро розпочнеться стабільна робота цього важливого органу і будуть призначені нові члени за квотою парламенту.

Нарешті, законопроєкт № 0896 ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ КІНЕМАТОГРАФІЇ. Чинне законодавство містить термін «КІНОКОМІСІЯ», однак не визначає її правовий статус, порядок утворення та компетенцію. Тому кінокомісії не можуть ефективно працювати.

Законопроєкт № 0896 усуває цей недолік. Крім цього, він закріплює термін «ДЕРЖАВНА КІНОСТУДІЯ» та надає місцевій владі можливість частково покривати витрати на виробництво фільмів за участю державних кіностудій, що допоможе зробити співпрацю приватних кіновиробників з державними кіностудіями більш вигідною та модернізувати останні.

Сергій Тримбач
НСКУ, Українська кіноакадемія

Коментарі