втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

15 травня Верховна Рада України має розглянути і, скоріш за все, буде намагатися ухвалити законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (реєстр. № 7466). Назва тут не відповідає дійсності. Він недолугий, навіть після доопрацювання робочою групою.

Ухвалення цього законопроекту стане значною дестабілізуючою травмою для вітчизняної аудіовізуальної (кінематографічної) царини, позаяк він містить цілу низку недоліків, які унеможливлять розвиток кінематографу, зокрема:

? утискаються в правах автори аудіовізуальних творів, на яких не поширюється режим розширеного колективного управління, який апріорі доречний для цього виду творів (оскільки вони створюються колективом авторів, які одразу передають свої права на використання виробникові);

? не встановлюються однозначні й зрозумілі критерії для акредитації організацій колективного управління, що призведе до дискримінації аудіовізуальної царини на користь музичної;

? створюється невизначеність щодо використання музичного твору, який включено в аудіовізуальний твір (не зазначається що мається на увазі окреме від нього використання музичного твору), тим самим порушується його цілісність і адресат одержання винагороди, а тому значні її обсяги будуть недоотримані;

? буде продовжена ганебна практика обкрадання авторів, виконавців і виробників (продюсерів) аудіовізуальних творів на суми недоотриманої винагороди, оскільки не усувається некоректне застосування терміну «відеограма», в якому ці твори не містяться, що є грубою помилкою;

? безпідставно вилучаються на користь Українського культурного фонду частина зібраних доходів від прав (незапитаних коштів), які згідно з європейською Директивою 2014/26/EU мають значно ширше призначення, ще соціальні й просвітницькі цілі. Це єдине джерело для допомоги у розв’язанні проблем кінематографістів щодо лікування та оздоровлення. Звернення кінематографістів (додається) не робити таку експропріацію були проігноровані.

Є й інші значні недоліки для всього інституту колективного управління.

Тому нам треба ПУБЛІЧНО ВИМАГАТИ повернення законопроекту № 7466 на доопрацювання.

Зважаючи на викладене, закликаємо Вас прийти у вівторок 15 травня (початок о 8:30) до Верховної Ради України і підтримати цю вимогу!

Детальніше про законопроекти - за посиланням.

Коментарі