втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

24 лютого 2017 року у ресторані L'étage відбулась церемонія нагородження переможців фестивалю «Кіномедіа–2016».

Цього року на кінофестиваль було подано 36 фільмів, 15 з яких потрапили у фінал та сперечалися за Гран Прі конкурсу – 10 тис грн. Переможці у чотирьох основних номінаціях конкурсу, а саме «Анімаційне кіно», «Експериментальне кіно», «Ігрове кіно» та «Документальне кіно», отримали сертифікати на 5 тис грн.

Гран Прі фестивалю виборов анімаційний фільм «InfSide» режисера Тетяни Ясінчук. Головна теза фільму – «Inf – означає інформація».

Переможцем у номінації «Анімаційне кіно» стала команда зі Львова – Олександра Сіммуль, Роман Скрипник, Ніярє Шевкієва – із фільмом «Омана соцмереж». Фільм про небезпеку соціальних мереж, яку показано через історії чотирьох героїв.

Переможці у номінації «Ігрове кіно» – команда із Києва – Віктор Полторацький, Тетяна Смолінська, Олена Ковальська, Зоя Кулик, Юрій Смолінський із фільмом «Планшет», що продовжили популярну тему впливу гаджетів на поведінку дітей та зміну їх настроїв.

Переможець у номінації «Документальне кіно» – фільм «Гра вдвох» від режисерського дуету Діани Грушанської та Юлії Бараболі, що змальовує історію звичайного молодого хлопця, який потрапляє у віртуальний світ, де фейсбук диктує свої правила.

У номінації «Експериментальне кіно» перемогу отримав фільм «За цирк без тварин!» Василя Павука. Фільм про те, чи може бути суспільство кращим, ніж ті, на котрих воно весь час нарікає і котрих воно нескінченно обирає.

Приз глядацьких симпатій здобув фільм «Пятница, или Завтра лучше, чем вчера» Олександра Чернобая.

 За перемогу у спеціальному Конкурсі анімаційних фільмів на тему «Медіаграмотність» змагалися 19 фільмів і перше місце виборов фільм «Be smart» Іванни Шептицької.

Цього року роботи учасників оцінювало журі у складі:

  • Володимира Войтенка – українського кінознавця, головного редактора сайтів «Кіно-коло» і «Сценарна майстерня», ведучого авторської телепрограми «Арґумент-кіно»;
  • Анни Дем'яненко – української режисерки, сценариста, програмного директора Міжнародного кінофестивалю EuregionShorts (Нідерланди), засновника Кінофестивалю KieVino і Міжнародного Марганецького кінофестивалю, співзасновника і виконавчого продюсера Міжнародного кінофестивалю uFilmFest;
  • Ярослави Руденко-Шведової – українського художника-мультиплікатора, режисера, сценариста, члена Національної спілки кінематографістів України, лауреата Премії імені Лесі Українки, режисера і співавтора сценарію серіалу «Пригоди Котигорошка та його друзів»;
  • Михайлини Скорик – медіа-тренера, в минулому – головного редактора сайту podrobnosti.ua, порталу tochka.net, випускового редактора на телеканалах «1+1», «Business», ТРК «Україна»;
  • Мар'яни Закусило – журналіста, заступника шеф-редактора інтернет-видання «Детектор медіа».

Захід відбувся за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (NED) та фонду SIDA.

Національна спілка кінематографістів України є інформаційним партнером фестивалю.

«Кіномедіа» – некомерційний кінофестиваль про принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR і інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа. Незмінний слоган «Кіномедіа» – «Роздягни медіа в кіно!». Мета фестивалю – підтримати правильне сприйняття ролі медіа як важливого елементу демократичного суспільства, розуміння важливості існування незалежних об’єктивних ЗМІ. Ціль кінофестивалю – розкрити та підтримати нові режисерські таланти в Україні.

Організатором фестивалю є Незалежна асоціація телерадіомовників.

Офіційна інформація

Коментарі