втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Вночі з 26 на 27 лютого о 01:00 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» ітиметься про документальні фільми, що стали особливими подіями 67 Берлінського МКФ: українсько-німецька стрічка«Школа №3», реж. Єлизавета Сміт і Ґеорґ Жено, (Ґран-прі секції «Покоління 14 +») та картина «Процес: Держава Росія проти Олега Сенцова» (Естонія-Польща-Чехія), реж. Аскольд Куров.

Фільм «Школа №3» знято за мотивами документальної вистави Наталі Ворожбит «Моя Миколаївка», втіленої «Театром переселенця». Миколаївка – це прифронтове містечко на Донбасі, поблизу Слов’янська. Влітку 2014-го тут точилися воєнні дії, у результаті яких було зруйновано міську школу №3. Згодом від закриття її врятували волонтери. Школа відбудована, працює. Але значно важче із поверненням до нормального мирного існування дітей цієї школи, які пережили війну. Власне, зі спостереженнями за їхнім нинішнім життя, із монологів цих підлітків і складається стрічка, яка через Берлінале звернулася до світу, до Європи не забувати про війну в Україні і про те, що ця війна насправді не далека, а близька…


В "Арґументі-Кіно" про Берлінале'67 та  «Процес: Держава Росія проти Олега Сенцова»

У фільмі російського режисера Аскольда Курова «Процес: Держава Росія проти Олега Сенцова», природно, йдеться про долю українського режисера, кримчанина, засудженого на 20 років тюрми за сфальсифікованим звинуваченням у тероризмі. Стрічка послідовно і безпристрасно демонструє, що вину Сенцова доведено не було. Разом із тим, вона змальовує портрет безкомпромісної, принципової людини, яка в залі неправедного суду кидає виклик аморальному і цинічному агресору – державі Росія. Прикметно, що саме цим фільмом відзначила в Берліні своє 30-ліття Європейська кіноакадемія, яка послідовно бореться за звільнення Олега Сенцова.

Також у програмі – розповідь про лавреатів основного конкурсу Берлінале, про київську ретроспективу фільмів видатного польського режисера Анджея Вайди й традиційний огляд кінотеатральних новинок, зокрема, це американська комедійна драма «Золото» з Метью Макконагі, австралійська драма «Лев» з Ніколь Кідмен, американський супергеройський фільм «Лоґан: Росомаха» з Г’ю Джекменом та українська молодіжна комедія «Інфоголік».


В "Арґументі-Кіно" - телеесей про Джона Туртурро

А ще – розповідь про телесеріал «Якось уночі» з Джоном Туртурро в головній ролі. До того ж телесеї про самого Туртурро та про класичні фільми «Носферату: Симфонія жаху» (1922) реж. Фридриха Мурнау та «Звуки музики» (1965) реж. Роберта Вайза.

**

"Арґумент-Кіно" продовжує демонструвати соціальну рекламу про культуру перегляду фільмів у кінотеатрах від фесту соцреклами Molodiya Festival – «Хто культурний – тому й кіно». Наразі кіноролик «Навіть діти знають», реж. К. Оринянська, В. Власенко 

.

 

АРҐУМЕНТ-КІНО

Коментарі