Сценарій ігрового короткометражного фільму для проекту «Україно, goodbye!»
Коментарі
Звісно, це речі дискутивні. Та, зрештою, що ми тут і робимо...
Навздогін зауважив би на двох аспектах.
ПЕРШИЙ. Це не документальний фільм, де просто би розповідалася конкретна історія конкретної людини, а чи й реконструювалася ігровими засобами. Отже, йдеться про досягнення певного художнього ефекту, певної художньої й соціальної апеляції до глядача. Тому постає питання: в чому ця апеляція полягає?
ДРУГЕ, що висновується з ПЕРШОГО: Як на мене, то ці крапки (чи окличні знаки) - вбивство й самогубство - цілком закінчують висловлювання автора, роблять його, сказати б, герметичним і навіть нав'язливо дидактичним, підкреслено моралістичним. Мовляв, ось до чого призводить таке й таке.
Тут глядачеві вже нічого не залишається (про що тут іще думати?), а героєві - просто смерть.
Звісно, скільки завгодно може бути й так.
Але, на мій погляд, значно драматичніше, якщо герой лишається жити зі своїм вчиноком, зі своїм помноженим горем.
Як йому далі жити? - "друга" прирізав (зовсім чи ні), матір, як відчуває, втратив...
Здається, це було би цікавіше, як для проекту УҐБ, дієвіше - лишався би простір не тільки для героя, але й для глядача.
Людину можна "застукати" у скайпі тоді, коли вона не намагається приховати свій побут від сторонніх очей і є не далекоглядною. Розумна мама у такий момент просто не відповіла б на дзвінок сина.
Щодо вбивства і самогубства героя, може, Ви, пане Володимире, й маєте рацію. Хоча історії реальних самогубців, які кидаються під поїзди метрополітену, часто бувають менш драматичними, ніж у нашого персонажа.
Сюжет, як на мене, розгортався достатньо переконливо до місця вбивства, не кажучи вже про наступне самогубство, що мені видалося цілковитим перебором.
Як на мене, це нічого принципового не додає.
Я би сцену вбивства зробив би сценою нанесення одного удару ножем, загального переляку, розгубленості хлопця, перед яким усі розступаються, і він іде геть - швидше за все, не вбив, а, може, і вбив, не знаю...
А далі лишається приречений стан, вірші і все. Цього, вважаю, достатньо.
І одне зауваження: наскільки можна ось так людину в скайпі "застукати"? Це ж не двері раптово прочинити...
З Вашим коментарем складно не погодитись, пане Володимире. Наразі працюю над іншим варіантом розв'язки, в якій герой "лишається жити зі своїм помноженим горем".
Написав Денис Тимошенко, 17:02 18.08.2011