втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

В одеському кінотеатрі U-CINEMA 8-10 липня 2011 року – ретроспектива фільмів живого класика чеського кінематографа Віри Хітілової, що проводиться зусиллями Київської міської відеотеки й Чеського центру…

Демонструються три фільми режисерки, що була лідером чехословацької «нової хвилі» 1960 років.

Вєра Хітілова – аванґардист-експериментатор, що поєднує у своїй творчості новаторські пошуки в царині кіновиразности, естетику гри та гостру соціальну критику.

Свій шлях у мистецтво Хітілова розпочала з того, що вивчала архітектуру й філософію в Брно, працювала рисувальницею й фотомоделлю, після чого вже навчалася в кіноінституті.

Від початку свої творчости експериментаторка Хітілова мала проблеми з владою. Наприклад, її знамениті тепер «Маргаритки» не виходили на чехословацькі екрани цілий рік, тим часом отримуючи фестивальні призи за кордоном. Але режисерка, якій після 1968 року тривалий час не давали фільмувати, не еміґрувала, на відміну, скажімо, від Мілоша Формана. (Вона 1981-го навіть зняла документальну стрічку «Хітілова проти Формана», де пояснювала цю свою позицію).

У ретроспективі представлені три різні картини режисерки, як за оповіданими в них історіями, так і за формою.

Скажімо, «Історія панельного будинку» – це сюрреалістична оповідка про життя кількох мешканців панельного будинку в комуністичній Чехословаччині. Стрічка ж «Блазень і королева» заснована на театральній п’єсі, що є сатиричною візією окупації – середньовічний блазень-чех при француженці-королеві й німці-королі.

А в знаменитих «Маргаритках» Хітілової, що вийшли на екрани 1966-го, твориться – у всіх розуміннях – щось неймовірне! Це правдивий фільм-вибух, за яким закріпилася слава феміністського маніфесту. Він піднімає на екрані неймовірну зображальну бурю й досі дивує фантастичними психоделічними експериментами. Ця абстракція Хітілової виявляється мірою її розуміння реальности. Певне, саме тому «Маргаритки», не дивлячись на програмову штучність зображуваного, досі виявляються живими й органічними, хоча, здавалося б, у фільмі нічого живого й близько немає. Для одних глядачів герої цієї картини – прообраз нової людини, звільненої від кайданів соціуму й різноманітних обов’язків. Для інших «Маргаритки» – це образ кінця світу, жителі якого уподібнені рослинам…

Розклад показів
8.07
19:00_«Маргаритки»/ Sedmikrasky, 85 хв., драма, 1966

9.07
19:00_«Блазень і королева»/ Sasek a krаlovna, 112 хв., комедія, 1988

10.07
17:00_«Історія панельного будинку»/ Panelstory aneb Jak se rodі sіdliste, 96 хв., комедія, 1979

10.07
21:00_«Маргаритки»/ Sedmikrasky, 85 хв., драма, 1966

Адреса кінотеатру U-CINEMA: Одеса, Французький бульвар, 33

Коментарі



Залишити коментар

Ім'я:

Коментар: