втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

14 травня до малого  кінопрокату вийшла українська документальна стрічка учасників Сценарної Майстерні Олега Чорного, Станіслава Цалика та Дмитра Іванова «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди».

Фільм розповідає історію мальовничого села Бучак на Канівщині, що стало знімальним майданчиком для фільмів Сергія Параджанова, Андрія Тарковського, Юрія Іллєнка, Володимира Денисенка, Миколи Рашеєва та багато інших митців.

Історію Бучака, що його автори називають «Голлівудом над Дніпром», укладено з оповідей і спогадів кінематографістів, дослідників, місцевих жителів. Вона розгортається одразу на кількох рівнях.

Тут і широка палітра українського кіно – від задумів Олександра Довженка до недоробленого (внаслідок фінансової скрути початку 1990-их років) фільму Олександра Денисенка.

Тут й екологічна тема: адже Бучак – це ще й «Атлантида», низку його мальовничих місцин було затоплено під час реалізації радянських інженерних проектів, які страждали на гігантоманію.

А зрештою фільм повниться просто життям і спогадами про нього: мешканців Бучака, кінематографістів і членів їхніх сімей (вони приїздили сюди на відпочинок). А також розповідає про актуальні спроби перетворити місцину на туристичну принаду, територію для глибоких духовних пошуків.

Режисер О. Чорний
Автори сценарію: С. Цалик, за участі О. Чорного та Д. Іванова
Оператор О. Маловіцький
Оповідачі: Л. Кадочнікова, О. Денисенко, М. Іллєнко, Р. Недашківська, А. Барчук, С. Буковський, М. Рашеєв, С.Бржестовський, С.Тримбач, Л.Дереш та інші.

«Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» демонструється у кінотеатрі «Київ» у залі «Сінематека» на сеансах о 15:40 та 19:10. Адреса кінотеатру: вул. Велика Васильківська, 19.

Окрім того 15 травня, о 19:00 зустріч із режисером Олегом Чорним і показ «Голлівуду над Дніпром» відбудеться у кінотеатрі українського фільму «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40), а 16 травня, о 21.00 перегляд стрічки відбудеться у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» (вул. Лаврська, 3).

НСКУ

  • Тритмент повнометражного документального фільму «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» читайте на СМ тут  >>>

Коментарі