втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Анна Купінська  

Третя частина франшизи „Залізна людина" приготувала своїм шанувальникам два сюрпризи. По-перше, постановника попередніх двох частин Джона Фавро у режисерському кріслі замінив Шейн Блек – сценарист знаменитих у 1980-ті та 90-ті фільмів „Смертельна зброя", „Останній бойскаут" та „Останній герой бойовика".  Натомість Фавро з’явився у епізодичній ролі охоронця Тоні. А по-друге, Тоні Старка спіткала доля Бетмена, Супермена та Спайдермена – його образ став більш рефлексивним та психологічним. 

„Залізна людина 3" представляє нам колишнього безтурботного плейбоя під час душевної кризи – він годинами майструє нові костюми, не може спати ночами, починає страждати від панічних атак і не здатен налагодити стосунки зі своєю дівчиною Пеппер. Тоні не дають спокою спогади про небезпечні пригоди, які він пережив у якості Залізної людини. Зрештою, минуле завдає Тоні ще одного удару – на його шляху встають люди, якими він знехтував колись, і таким чином здобув смертельних ворогів на все життя. Тепер вони загрожують не лише сімейному щастю Залізної людини, але й спокою усіх американців.

Стрічка знайомить нас із новим Тоні – слабким та розгубленим. Він потребує допомоги не лише своєї дівчини, але й цілком незнайомих людей. Втім, попри деякі депресивні ноти, „Залізна людина 3" найбільше нагадує комедію, адже крім рефлективності Шейн Блек, який виступив і сценаристом картини, подарував своєму персонажу значну долю самоіронії. Численні жарти, і зокрема над самим Старком, відрізняють „Залізну людину 3" від решти „серйозніших" екранізацій коміксів на кшталт „Темного лицаря".

Сама картина – чистий і захопливий атракціон. Старк боротиметься з ворогами і на суші, і у небі, і на воді, його протистояння із бізнесменом-науковцем Олдрічем Кіліаном перетвориться на правдиве детективне розслідування із несподіваним фіналом, а у фінальній битві „добра та зла" візьме участь ледь не дюжина „залізних людей". „Залізна людина 3" має ще й політичне послання, стверджуючи, що за діяльністю „бородатих" терористів часто ховаються інтереси когось зі „своїх", тож шукати ворога краще не зовні, а в середині країни.

Втім, Тоні теж отримує свій урок. Йому доведеться затямити, що колишня дівчина повертається не до добра, а тихе життя із коханою жінкою важливіше за всі мрії, фантазії та хлопчачі іграшки.

УП. Життя, 03.05.2013

Коментарі