втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

24 квітня у програмі «Підпільна імперія» Андрія Алфьорова в ефірі каналу «1+1» відбулася телевізійна прем’єра «Племені» Мирослава Слабошпицького.

По завершенні показу відбулося обговорення українського фільму, що отримав сорок нагород і був представлений у прокаті трьох десятків країн (нині, зокрема, тривають його покази у Японії, а невдовзі розпочнеться прокат у Великобританії та США). 

Про «Плем’я» із кінокритиком Андрієм Алфьоровим говорили автор фільму Мирослав Слабошпицький, колишня голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, дистриб'ютор фільму і директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов, актори Римма Зюбіна і Дмитро Ступка.

Гості та ведучий розмірковували про мистецькі якості фільму, про те, що дають українському авторові великі фестивальні призи, як такі перемоги відображаються на українській кіноіндустрії, яке кіно сьогодні потрібне українському глядачеві та яким саме має бути кіно про сучасну Україну.

Але центральним питанням обговорення стали причини, з яких «Плем’я» не було висунуто від України на здобуття премії Американської кіноакадемії, та ті реформи, які слід вчинити, аби у майбутньому уникнути ситуації, за якої Український Оскарівський комітет може ігнорувати (і то з некінематографічних мотивів) достойні стрічки, що мають високі шанси потрапити у «короткий список» премії «Оскар».

Нагадаємо, що Національна спілка кінематографістів України розробила нові принципи формування Українського Оскарівського комітету та регламент його роботи, які 11 березня 2015 року були схвалені постановою пленуму правління НСКУ.

 НСКУ

Коментарі