втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Творча група українського фільму «Плем'я» в числі шести осіб увійшла до складу найбільшої європейської профспілки кінематографістів - Європейської кіноакадемії (EFA). Про це «Телекритиці» повідомив режисер «Племені» Мирослав Слабошпицький.

Лави академіків поповнили продюсер та оператор-постановник Валентин Васянович, художник з костюмів Олена Гресь, звукорежисер Сергій Степанський, продюсери Ія Мислицька та Олена Слабошпицька, виконавиця головної жіночої ролі, білоруська актриса Яна Новікова. Частина з них уже занесені в базу членів Європейської кіноакадемії.

Таким чином, число українських голосів у Європейській кіноакадемії збільшилося до 13 (Яна Новікова представляє Білорусь), адже до складу кіноакадемії вже входили вісім українських кінодіячів Роман Балаян, Олена Фетісова, Денис Іванов, Андрій Халпахчі, Андрій Курков, Алік ШпилюкКирило Шувалов та Мирослав Слабошпицький. За чисельним складом у EFA Україна зрівнялася з такими країнами, як Туреччина і Португалія та випередила Грузію, Литву, Косово й низку інших держав.

Мирослав Слабошпицький

Знімальна група фільму «Плем'я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії після того, як у грудні 2014 року український фільм здобув приз Європейської кіноакадемії (так званий «Єврооскар») «Європейське відкриття» за найкращий дебют. За встановленими правилами Європейська кіноакадемія автоматично запрошує кількох представників повнометражного фільму номінанта або переможця приєднатися до своїх лав.

Нагадаємо, що Європейська кіноакадемія, головним завданням якої є просування кіномистецтва Європи у світі, об'єднує близько 3 тисяч професіоналів у галузі кіно. Заснована Європейською кіноакадемією премія сприймається як європейський аналог «Оскара». Церемонія нагородження щороку змінює місце дислокації, мандруючи європейськими столицями. У 2014 році нагородження відбувалося в Ризі, у 2015-му пройде в Берліні. Церемонія щороку транслюється в 40 країнах.

Нагадаємо, що фільм Мирослава Слабошпицького «Плем'я» здобув 37 нагород на фестивалях по всьому світу, зокрема три призи в Каннах (у тому числі гран-прі «Тижня критики»), «Європейське відкриття» Європейської кіноакадемії за найкращий дебют, призи МКФ у Лондоні, Лос-Анджелесі, Філадельфії, Денвері, Мілані, Єревані, Мінську. Фільм продано для прокату в 40 країн, зокрема США, Великобританію, Канаду, Японію, Південну Корею, Францію, Німеччину, Австралію.

Коментарі