втілене

 • «Кров’янка»

  Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

 • «Сказ»

  Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

 • «Перед виборами»

  Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Вікторія Бега, hromadske

У зв'язку з обмеженнями на проведення масових заходів, які діють в Україні на час карантину, 17-ий фестиваль документального кіно Docudays UA відбудеться з 24 квітня до 3 травня в онлайн-форматі.

У межах фестивалю буде 45 онлайн-трансляцій правозахисних заходів RIGHTS NOW! та подій майстерні документалістики DOCU/КЛАС. Щовечора на глядачів чекатиме нова серія «Села» від французької режисерки Клер Сімон. Також понад 50 стрічок будуть у безкоштовному доступі до 10-го травня на платформі DOCU/SPACE.

Усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними. За можливості, можна сплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок на сайті фестивалю.

«Це рішення сповнене викликів та експериментів, адже ми будемо першим українським кінофестивалем онлайн. Ми хочемо, аби Docudays UA-2020 став для наших глядачів та глядачок підтримкою та унікальним досвідом. Цьогоріч до нього зможе долучитись вся Україна, а всі кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними», — повідомили організатори фестивалю, подякувавши усім донорам та партнерам, режисерам та режисеркам фестивальних стрічок за солідарність та сприяння у втіленні заходу.

За тиждень організатори планують опублікувати детальну програму та розклад фестивальних онлайн-трансляцій.

Інформацію про фестивальні абонементи акредитації надішлють їхнім власникам на пошту.

Як розповіли організатори у коментарі hromadske, для людей, які раніше придбали квитки або абонементи на фестиваль, передбачені різні варіанти подальшої взаємодії, включно з поверненням повної вартості.

«Кожен/на зможе обрати найбільш зручний для себе. Ми розсилаємо інформацію особисто усім власникам/цям абонементів та акредитацій, також незабаром на сайті опублікуємо детальне FAQ», — повідомили нам у коментарі.

17 Docudays UA присвячений темі дорослішання. Фестиваль матиме три основні компоненти:

 • Публічні онлайн-трансляції на сайті docudays.ua правозахисних дискусій програми RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, а також розмов про життя і про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями.
 • Віртуальний кінотеатр DOCU/SPACE, де можна буде переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм, більшість з яких будуть доступні з 24 квітня до 10 травня.  
 • Ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Cеред них: Ukrainian Doc Preview презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом, а також Meet Professionals  цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно.

Також глядачі та глядачки зможуть зареєструватися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підлітки з різних куточків України зможуть взяти участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки про життя на карантині. 

Онлайн-фестиваль збереже всі конкурсні програми  DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Традиційно кожну з програм оцінюватиме окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду RIGHTS NOW! Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

Коментарі