втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Верховна Рада України прийняла в цілому проект закону №1074, спрямований на поліпшення державного фінансування і підтримку вітчизняної кіноідустрії.

Документ передбачає зміни до Бюджетного кодексу в частині закріплення захищених статей держбюджету, зміну підходів до державного фінансування галузі, а також створення механізмів залучення приватних інвестицій. Це дозволить стабільно отримувати кошти на український кінопродукт.

Один з авторів закону і керівник Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав, що документ допоможе залучити в Україну найкращі західні кінокомпанії.

«Закону про рібейт бути). Ставка відшкодування витрачених кваліфікованих коштів 25% + 5% за українську тематику. Відтепер «Гру престолів» або серіал «Чорнобиль» зможуть знімати і у нас, а ще створювати спільні з Українською міжнародні проекти. Чудовий подарунок Ради напередодні дня українського кіно», – написав він у соцмережах.

Нагадаємо, Рада також ухвалилазаконопроект №1058, який впроваджує компенсацію державою частини витрат іноземцям під час виробництва (створення) фільму в Україні.

Раніше голова Держкіно Пилип Іллєнко подав у відставку за власним бажанням. Він зазначив, що керівна посада на держслужбі в сучасній Україні – «це скоріше прокляття, ніж винагорода».

ua.news

Коментарі