втілене

 • «Кров’янка»

  Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

 • «Сказ»

  Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

 • «Перед виборами»

  Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

23 квітня в конференц-залі готелю Aloft Kiev, який є партнером фестивалю, відбулася прес-конференція 47 КМКФ «Молодість». Було оголошено програму та спеціальні події фестивалю.

Спікерами прес- конференції стали:

 • Пилип Іллєнко, Голова Державного агентства України з питань кіно;

 • Андрій Халпахчі, генеральний директор кінофестивалю «Молодість»;

 • Ігор Шестопалов, програмний директор кінофестивалю «Молодість»;

 • Міладін Богетіч, прес-секретар Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні;

 • Сергій Фоменко, віце-президент із комерції, Міжнародні Авіалінії України.

47 «Молодість» — це понад 200 повнометражних і короткометражних кінострічок. Глядачі побачать найяскравіше дебютне кіно в конкурсних програмах (студентські фільми, короткометражні фільми, повнометражні фільми) та сучасні українські короткометражки в Національному конкурсі. Як і завжди, на «Молодості» в позаконкурсних програмах демонструватимуться найгучніші фільми останнього року.

Уперше за свою багаторічну історію «Молодість» проходитиме в оновленому весняному форматі й вийде за межі кінотеатрів — кінопокази

та визначні події відбудуться просто неба, на популярних відкритих майданчиках Києва.

Кінофестиваль відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Держкіно завжди  підтримувало кінофестиваль «Молодість», адже це одна із найважливіших кіноподій в Україні. Це також один із найбільших українських кінобрендів у світі, адже саме тут дебютували багато відомих європейських кінематографістів. З кожним роком ми намагаємося максимально підтримувати «Молодість», і цьогоріч державна підтримка фестивалю становить 4 млн грн., що приблизно втричі більше, ніж торік. Приємно, що значна частина стрічок, що увійшли до національного конкурсу, створена за підтримки Держкіно».


Фестивальні локації:

 • кінотеатр «Київ»;

 • кінотеатр «Україна»;

 • кінотеатр «Сінема Сіті»;

 • Поштова площа;

 • Труханів острів, клуб «ЮБК»;

 • Дім освіти та культури «Майстер Клас».

Саме Поштова площа стане місцем, де відбудеться святкове відкриття фестивалю і церемонія нагородження переможців. На великому екрані демонструватиметься фільм-відкриття 47-ї «Молодості» — стрічка Малґожати Шумовської «Обличчя/Рило» (пол. Twarz, 2018). Картина отримала на 68-му Берлінському кінофестивалі Гран-прі журі — «Срібного ведмедя».

«Це один з найбільш значних фільмів останнього року і я сподіваюсь, що сьогодні, коли співробітництво з польською кінематографією розвивається дуже плідно, цей фільм буде цікавий і широкому загалу», - зазначив генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі.

За сюжетом молодий бунтар Яцек із польської провінції полюбляє слухати важку музику і мріє втекти до великого міста. Але поки що хлопець змушений жити з родичами та працювати на будівництві, де зводять найвищу у світі статую Ісуса Христа. Одного разу він падає з висоти й травмує обличчя. Після операції відновити зовнішність вдається, проте юнака не визнають ані батьки, ані наречена…

Поштова площа працюватиме як кінозал протягом усього фестивального тижня. Тут буде встановлено великий LED-екран, який дозволить проводити кіносеанси як вдень, так і вночі. Удень транслюватимуться фільми конкурсної програми «Teen Screen». Оцінюватиме стрічки міжнародне дитяче журі, до складу якого, зокрема, увійдуть і діти-переселенці. У гості заплановано запросити дітей із малозабезпечених сімей з усієї України. У другій половині дня Поштова площа на тиждень перетвориться на Мекку для творчої та креативної молоді з усієї України. Адже під час двох вечірніх показів о 18:30 та 21:30 глядачі отримають можливість побачити сучасне фестивальне кіно та справжні кінохіти.

Ще одним відкритим кіномайданчиком фестивалю стане клуб «ЮБК» на Трухановому острові. У клубі працюватиме Molodist Midnight Cinema club «Молодості».  Будуть показані відомі фільми жахів та Довгі ночі короткого метру. Родзинка заходів у тім, що кіносеанси супроводжуватимуть гучні вечірки з велкам-дрінками та музикою від найкращих київських діджеїв.

В цьому році кінофестиваль «Молодість» знову підтримує наш найстаріший партнер – компанія «МАУ – Міжнародні Авіалінії України». Під час прес-конференції віце-президент із комерції Сергій Фоменко розповів, що на борту літака Boeing 777,  який поповнив парк повітряних човнів компанії, віднедавна показують українське кіно.

«В цьому році кінофестиваль "Молодість" для нас - особлива подія. Ми отримали нові літаки Boing 777, де на борту ми показуємо  нашим пасажирам українськи стрічки із субтитрами. Серед них такі відомі фільми як Сторожова застава, Трубач, Поводир, Микита Кожумяка.  Ми працюємо з відомим контент -провайдером Inflight Dublin, основою нашої співпраці є прийняття на борт тільки ліцензованого контенту» - підкреслив пан Фоменко.

Співробітництво з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста

Цьогоріч фестиваль уперше співпрацюватиме з Делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні. За сприяння організації в рамках «Молодості» відбудеться показ фільму Пітера-Яна де Пю «Земля просвітлених».

«В рамках нашої спільної спеціальної фестивальної програми глядачі зможуть подивитися фільм «Земля просвітлених» режисера Пітера-Яна де Пю і поговорити з ним після показу. Пітер-Ян де Пю - незалежний бельгійський режисер і фотограф. Він довгий час подорожував Афганістаном, фотографуючи країну і її народ. Фільм знімався  протягом семи років і показує життя дітей, народжених під час війни, в спробі зрозуміти, як вони сприймають життя під час конфлікту. Ми також організуємо майстер-клас з Пітером-Яном, під час якого режисер поділиться досвідом того, як можна висловити почуття, мрії і надії людей із зони конфліктів мовою кінематографа. Пітер-Ян зараз працює над фільмом про український конфлікт і поділиться своїми враженнями та ідеями про те, як можна відобразити «нову реальність», в якій опинилися люди, які проживають уздовж лінії зіткнення», - розповів Міладін Богетіч, прес-секретар Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Індустріальна секція

У цьому році спільно з Film.ua. Факультет в межах фестивалю працюватиме освітня лабораторія для кіномитців. По два-три майстер-класи і лекції на день допоможуть українським фахівцям здобути нові знання та навички для роботи над яскравими фільмами. Локація — Дім освіти та культури «Майстер Клас».

Також 2 червня відбудеться ексклюзивний 6-годинний майстер-клас від Drone.ua. Упродовж цього часу фахівці індустрії навчаться використовувати безпілотну техніку для кінозйомок.

Нова візуальна концепція 47-го КМКФ «Молодість»

Дизайн афіш 47-го кінофестивалю розроблено студентами Kyiv Academy of Media Arts. У конкурсі на найкращий проект для 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» взяли участь 10 команд із кількох курсів Kyiv Academy of Media Arts. Це рекламний напрямок 9-го набору студентів у KAMA, які представляли курси Art Direction, Copywriting та Strategy. Окрім співробітників фестивалю, якість наданих робіт оцінювали провідні експерти українського рекламного ринку. Серед усіх проектів саме команда Богдана Гросула отримала найвищі оцінки як від команди фестивалю, так і від фахівців індустрії. Одним із членів журі був і представник banda.agency (агенція, котра розробляла дизайн для Євробачення-2017 у Києві), який високо оцінив роботу Богдана. Одразу після перемоги в конкурсі на найкращий дизайн «Молодості» його запросили на роботу до banda.agency.

Фестивальні програми:

Цьогоріч на «Молодості» будуть представлені як традиційні конкурсні програми, так і позаконкурсні. Окрім того, на відкритих фестивальних майданчиках уперше відбудуться «Довгі ночі короткого метру».

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС

ПОВНОМЕТРАЖНІ ІГРОВІ ФІЛЬМИ

Дебютні повнометражні фільми, зняті режисерами з усього світу в 2016–2018 рр. У головній конкурсній програмі фестивалю представлені роботи, які розкривають найактуальніші тенденції розвитку європейського і світового кіно. Протягом кількох десятиріч на «Молодості» розпочинали свій шлях режисери, які згодом набули всесвітньої слави — Франсуа Озон, Том Тиквер, Брюно Дюмон, Гаспар Ное та Ксав’є Долан.

Переможець отримує 10 000 доларів США і статуетку «Скіфський олень» за найкращий фільм міжнародного конкурсу.

Оголошуємо першу 7-ку фільмів конкурсу:

 1. «Антена» (Antenna)

Країна: Ізраїль

Рік: 2016

Тривалість: 100’

Ігровий

Режисер: Арік Ротстейн

Сини Єгошуа запізно зрозуміли, що їхній тато цілковито збожеволів через стільникову антену, яку сусід встановив у себе на даху. Вони розпочинають протистояння, наслідки якого не могли передбачити. Так з’являється складний і зворушливий портрет яскравої родини, яка досі бореться із привидами минулого їхнього батька, котрий пережив Голокост.

 1. «Опіка» (Jusqu'à la garde / Custody)

Країна: Франція

Рік: 2017

Тривалість: 90’

Ігровий

Режисер: Ксав’є Легран

Після розлучення з Антуаном Міріам хоче стати єдиною опікункою їхнього сина Жульєна, щоб захистити його від жорстокості батька. Антуан позивається до суду за образу, і суддя ухвалює вирок про спільну опіку. Ставши заручником конфлікту між рідними батьками, Жульєн наважується на відчайдушний крок, аби завадити найгіршому.

 1. «Я не відьма» (I am Not a Witch)

Країна: Велика Британія, Франція, Німеччина

Рік: 2017

Тривалість: 94’

Ігровий

Режисер: Рунґано Ніоні

Коли восьмирічна Шула раптово опиняється сама в замбійському селі, місцеві сприймають її з підозрою. Маленьке непорозуміння перетворюється на справжній суд, її оголошують відьмою і довічно ув’язнюють у державному таборі для відьом. Із часом Шула пристосовується до нового оточення, але постає інша загроза. Незабаром їй доведеться прийняти складне рішення: змиритись із життям у таборі чи ризикнути заради свободи.

 1. «Страшна мати» (Sashishi deda / Scary Mother)

Країна: Грузія, Естонія

Рік: 2017

Тривалість: 107’

Ігровий

Режисер: Ана Урушадзе

Манана — вірна дружина, берегиня свого чоловіка і трьох дітей, яка давно облишила мрію стати письменницею. У 50 років вона нарешті набирається сміливості надовго зачинятись у кімнаті й писати. Її чоловіка лякає жорстка відвертість роману, і він вимагає полишити твір. Манана занурюється дедалі глибше в темряву, аби здійснити свої найпотаємніші бажання.

 1. «Тиха ніч» (Cicha noc / Silent Night)

Країна: Польща

Рік: 2017

Тривалість: 100’

Ігровий

Режисер: Пьотр Домалєвський

Історія про Адама — молодого економічного мігранта. Дізнавшись про вагітність своєї дівчини, він вирішує змінити життя і відкрити компанію за кордоном. Для цього він вирушає до рідного міста у східній Польщі, аби переконати родичів продати їхню землю. На традиційній різдвяній вечері Адам дізнається, що муситиме заплатити значно більшу ціну, ніж очікував.

 1. «Спадкоємиці» (Las herederas / The Heiresses)

Країна: Парагвай, Німеччина, Уругвай, Бразилія, Норвегія, Франція

Рік: 2018

Тривалість: 95’

Ігровий

Режисер: Марсело Мартінессі

Історія жінки з щасливої родини, яка успадкувала достатньо грошей для комфортного життя. Але після 30 років співжиття зі своєю партнеркою вона розуміє, що статків вже не лишилось. Нові обставини порушують звичну для неї рівновагу, змушуючи її змінити світ, який до цього часу здавався непорушним.

 1. «Зимові брати» (Vinterbrødre / Winter Brothers)

Країна: Данія, Ісландія

Рік: 2017

Тривалість: 94’

Ігровий

Режисер: Глинур Палмасон

Одіссея двох братів у робітничому середовищі однієї холодної зими. Глядач побачить їхнє повсякдення, звички, ритуали і кревну ворожнечу, яка спалахне між братами та іншою родиною. Бракує лише кохання, котрого якраз потребує молодший брат, Еміль.

СТУДЕНТСЬКІ ФІЛЬМИ

Студентські роботи, зняті учнями провідних кіношкіл за останній рік (ігрові, документальні й анімаційні).

КОРОТКОМЕТРАЖНІ ФІЛЬМИ

Міжнародна конкурсна програма. Перші фільми молодих режисерів, зняті після кіношколи. До конкурсу обирають стрічки різних жанрів.

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС

Короткометражні фільми українських режисерів будь-якого жанру, зняті в Україні або в копродукції.

Режисера найкращого фільму конкурсу буде нагороджено премією «Скіфський олень» і грошовим призом у розмірі 50 000 грн.

Цьогоріч до конкурсу потрапила 21 кінокартина:

1. «Щасливі роки», реж. Світлана Шимко, Галина Ярманова, 2018

2. «Поза зоною», реж. Нікон Романченко, 2018

3. «Маніяк», реж. Антон Сомін, 2017

4. «Сильні духом», реж. В'ячеслав Бігун, 2018

5. «dendro dreams», реж. Тета Цибульник, Еліас Парвулеско, 2018

6. «Ніч з Наталею», реж. Андрій Бондаренко, 2017

7. «Гойдалки», реж. Валерія Сочивець, 2017

8. «Що якщо», реж. Віра Яковенко, 2018

9. «Слово», реж. Ігор Висневський, 2017

10. «Новий рік у сімейному колі», реж. Максим Наконечний, 2018

11. «Урок риболовлі», реж. Кирил Жеков, 2018

12. «Miqlar», реж. Агмеді-Ернес Сарихаліл, 2017

13. «Державна установа», реж. Ярема Малащук, Роман Хімей, 2017

14. «Київська історія», реж. Михайло Маслобойщиков, 2017

15. «Анахата», реж. Рита Кузьмина, 2017

16. «Інтербачення-Львів», реж. Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Еліас Парвулеско, 2018

17. «Штангіст», реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук, 2018

18. «Ворони летіли», реж. Даниїл Міліковський, 2018

19. «Камалока», реж. Ярослав Коротков, 2018

20. «Мілена», реж. Олександр Фразе-Фразенко, 2017

21. «Казки. Неопубл.», реж. Руслан Арітович, 2018

ПАРАЛЕЛЬНИЙ КОНКУРС

«СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК» / SUNNY BUNNY

Програма «Сонячний зайчик» заснована у 2001 році. Сьогодні вона є найбільшою та найважливішою культурною ЛГБТК-подією у країні. Якісне фестивальне кіно, яке репрезентує ЛГБТК-спільноту широкому колу українських глядачів. Шляхом кіномистецтва ми шукаємо засади порозуміння й закликаємо до суспільного діалогу. Лауреата однієї з найстаріших у світі премій для ЛГБТК-фільмів визначає окреме міжнародне журі.

У межах програм «Сонячний зайчик» і «Фестиваль фестивалів» відбудеться показ фільму «Фантастична жінка». Ця стрічка чилійського режисера Себастіана Леліо отримала премію Teddy Award за найкращий ігровий ЛГБТК-фільм і «Срібного ведмедя» за найкращий сценарій торішнього Берлінського кінофестивалю, а нещодавно — премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм. «Фантастична жінка» — це історія Марії, чий коханий несподівано помирає, і жінці доводиться відстоювати своє право на скорботу. Адже колишня дружина героя в усьому звинувачує Марію. І все би скидалось на звичайну драму про любовний трикутник, але Марія — транссексуал. Усе життя їй доводиться боротись за право бути жінкою та кохати.

TEEN SCREEN

Конкурсна програма для дітей «Teen Screen» — унікальна можливість побачити вибір дитини, адже переможця визначить дитяче журі. Програма розрахована на вікову категорію 10-14 років.

ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА

СПЕЦІАЛЬНІ ПОКАЗИ

Низка ексклюзивних кіносеансів із найкращими фільмами року. У межах цієї програми транслюватиметься стрічка румунської режисерки Адіни Пінтіліє «[Не] торкайся» (Touch Me Not, 2018). Цей фільм став головною сенсацією цьогорічного Берлінського кінофестивалю, на якому виборов «Золотого ведмедя» і приз за найкращий дебютний повнометражний фільм. Стрічку було знято у змішаному, напівдокументальному і напівігровому жанрі. Вона розповідає історію людей, які бояться дотиків і долають цей страх у собі.

Також відбудеться показ ще одного хіта Берлінале — кінострічка «Зелений туман» (The Green Fog, 2017). Це сучасна адаптація класичного фільму Альфреда Гічкока «Запаморочення» (Vertigo, 1958).

РЕТРОСПЕКТИВНА ПРОГРАМА «СТОРІЧЧЯ»

Програму присвячено ста рокам із дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва. Започаткована на «Молодості» у 2008 році. У цьому році згадаємо видатного шведського режисера Інгмара Бергмана: на його честь покажемо «Осінню сонату», класичну стрічку з легендарною Інгрід Бергман у головній ролі, яка була номінована на премію «Оскар» і отримала «Золотий глобус» у 1979 році.

ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ

Найбільші кінофестивальні події року — з найкоротшою затримкою — у Києві, на «Молодості». Учасники офіційних селекцій і призери головних фестивальних гравців світу — Канн, Берліна, Локарно, Карлових Вар та інших. Поєднання кіно для широкої аудиторії та інтелектуального авторського висловлювання дозволяє спостерігати за новітніми тенденціями в сучасному кінематографі.

УКРАЇНСЬКІ ПРЕМ’ЄРИ

За останній рік Україна переживає справжній ренесанс у сфері кіно і кінофестиваль «Молодість» не залишається осторонь. У межах програми транслюватимемо найгучніші українські фільми 2017–2018 рр.

FOCUS ITALIA

Добірка сучасних італійських фільмів, які вразили глядачів і критиків як у середині країни, так і поза її межами.

СКАНДИНАВСЬКА ПАНОРАМА

Традиційна програма «Молодості», яка дозволяє познайомитись із найкращими фільмами країн Скандинавії.

ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРУ: НІМЕЧЧИНА

ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРУ: ФРАНЦІЯ

FORMA – програма експериментального кіно;

Кіно померло? Дзуськи! З новими талановитими авторами, які вражають глядачів по всьому світу, воно житиме ще довго. Ми започатковуємо програму дебютних фільмів із унікальним баченням та візуальним стилем, що змінять ваше уявлення про те, яким може бути кінематограф. Таким кіно ви ще не бачили!

ПАРТНЕРИ:

Державне агентство України з питань кіно;

Київська міська державна адміністрація;

Lаnet.TV — генеральний партнер;

МСЛ — офіційний партнер Національного конкурсу;

Міжнародні Авіалінії України — офіційний авіаперевізник фестивалю;

Ювелірний дім Kimberli — офіційний партнер нагородження;

Aloft Hotels — готель фестивалю;

McDonald's — офіційний партнер фестивалю;

Kyiv Academy of Media Arts;

Stella Artois;

Мережа ресторанів Наша карта — офіційний гастропартнер;

StarMedia — генеральний партнер Boat Meeting;

FILM.UA — група компаній з виробництва, дистрибуції та доставки, аудіовізуального контенту;

Дім освіти та культури «Майстер Клас»;

Клуб «Южный берег Киева»;

Кримський дім;

Люди слова — текстовий партнер.

МЕДІА-ПАРТНЕРИ:

Фокус

DJ FM

Бізнес радіо

Телеканал Espreso

5 канал

Український тиждень

РБК Styler

The Village

Platfor.Ma

Офіційна інформація

Коментарі