втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

 

Чотири роки тому тральщик «Черкаси» був єдиним з тринадцяти кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своїй щоглі на озері Донузлав, під час анексії Криму. Вподовж трьох тижнів екіпаж судна гідно тримав оборону, мужньо чинив опір, відбиваючи атаки військ РФ.

Режисер стрічки черкащанин Тимур Ященко засобами ігрового кіно розповідає історію звичайних людей, які у вирішальний час зрозуміли, у чому їхнє призначення, і що таке Батьківщина.


Консультантом фільму є реальний командир тральщика «Черкаси», почесний громадянин міста Черкаси, Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014-го року.
Як зазначив Юрій Федаш: «В Україні фільм «Черкаси» буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: «Сдали Крым», «Там никто ничего не делал». Щоб ці скептики побачили, як, прикриваючись жінками і дітьми, «зелені чоловічки» захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді. Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо, де зараз був би державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян».
Зйомки фільму проходили за підтримки Державного агентства України з питань кіно та ВМС ЗС України в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. На даний момент фільм вже знятий та змонтований, зараз команда творців активно працює над постпродакшеном та зведенням звуку. Серед тих, хто створює саундтрек до стрічки «Черкаси» – Катя Чілі та Антон Байбаков.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Я дуже хотів би, щоб фільм «Черкаси» став для українців ще одним яскравим доказом незламності духу українських воїнів-патріотів, які у складний для нашої країни час опинилися в епіцентрі протистояння. І мені дуже приємно, що цієї осені в кінотеатрах буде цілий парад якісних патріотичних стрічок від українських режисерів. Це свідчення того, що наше кіно живе і активно розвивається».
За словами режисера Тимура Ященка, Катю Чілі до співпраці він обрав інтуїтивно, відчувши у ній глибоку жіночність і тонку внутрішню організацію особистості, яка створить цікавий контраст для «чоловічої історії»: «Її трек, сповнений абсолютної свободи у творчості, стане також свого роду авторським музичним коментарем до драми…».
За сюжетом стрічки, двоє хлопців з українського села – Мишко та Лев – з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера, під час подій на Майдані 2014-го року... У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, тодішній президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострова. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими суднами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

 Держкіно

 

Коментарі