втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

10 березня 2016 року у Кривому Розі, о 8:00 відбулося символічне розбиття «тарілки», яким розпочнеться знімальний період повнометражного художнього фільму «Червоний», що створюється за однойменним романом Андрія Кокотюхи режисером-постановником Зазою Буадзе.

Сюжет фільму роповідає про те, як в один з таборів ГУЛАГу приходить новий етап. Серед новоприбулих в’язнів опиняється колишній командир УПА Данило Червоний, на якого чекає не лише тяжка робота, знущання начальства та протистояння із «чорною мастю», але й міцна підтримка побратимів. Разом вони не тільки змінять табірний порядок, а, в решті решт, піднімуть повстання й здобудуть справжню свободу.

Саме у Кривому Розі було знайдено місце для головної локації фільму – табору. Символічно, що ця декорація розташована неподалік від урвища, яке відоме як «Провал СРСР», й яке так само слугуватиме місцем дії персонажів фільму. Загалом фільм зніматиметься у трьох регіонах – Кривому Розі, Одесі та на Волині. Під Луцьком будуть відзняти епізоди боїв УПА з німцями та протистояння українських патріотів та НКВС.

Роль командира УПА Данила Червоного зіграє львівський актор Микола Береза, відомий як виконавець однієї з головних ролей у фільмі «Брати. Остання сповідь» (режисер Вікторія Трофіменко). Загальна концепція підбору акторів для цієї картини засновувалась на залученні раніше невідомих широкому загалу виконавців. Таким чином у фільмі зіграють понад 40 акторів, які представлятимуть театральні школи Дніпропетровська, Кривого Рогу, Одеси, Ужгорода, Львова, Запоріжжя та Києва. Наприклад, одну з головних, майже найдраматичніших ролей зіграє дніпропетровський актор Олег Шульга. Також у фільмі зніматимуться Євген Нищук, Олександр Мавритц, Яна Григоришина, Володимир Шпудейко, Ігор Колтовской, Любов Тищенко.

Фільм створюється студією «ІнсайтМедіа продюсерський центр» у співпраці з Одеською кіностудією та литовською компанією ARTBOX за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Загальний бюджет стрічки складає 20 млн. гривень, половина з яких це державні кошти. Інші 50% це внески ко-продюсерів, партнерів та приватних інвесторів.

Творча група фільму «Червоний»:
Автор сценарію: Андрій Кокотюха
Режисер-постановник: Заза Буадзе («Ніконов і К»)
Оператор-постановник: Олександр Земляний («Гніздо горлиці»)
Художник-постановник: Юрій Ларіонов («Окупація»)
Продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова («ТойХтоПройшовКрізьВогонь», «Іван Сила», «Гніздо горлиці»)

КоментаріЗалишити коментар

Ім'я:

Коментар: