втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Прозорий тендер – це міра демократії. Доки питання про тендер буде вирішуватися по телефону, демократії не буде. А для розвитку і зростання країни потрібна демократія, інакше буде жменька багатих, а решта – бідні.

Таку думку висловив відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі 6 червня у Києві під час зустріч у рамках дискусійного клубу«Бізнес Credo» на тему «Бізнес та мистецтво», яку організували Львівська бізнес-школа (LvBS) УКУ та Український католицький університет. Модератором зустрічі був генеральний директор каналу ICTV Олександр Богуцький.

За словами відомого польського режисера, іноземні інвестори мають страх перед нестабільністю в Україні. «Це страх перед тим, що політика може задавити економіку. В Україні сьогодні немає сталої політичної традиції, а вибудувати заново політичну еліту дуже складно: у вас існує розрив між інтелігенцією та народом. Однак те, що українцям вдалося прожити 20 років без катастроф – це уже зрілість. У вас також триває культурне відродження, тому я вірю у ваш історичний шанс».

На думку Кшиштофа Зануссі, сучасні недоліки України можуть стати шансом для її розвитку. «До прикладу, Японія як нація зуміла об’єднатися навколо технологій, бо у них просто більше нічого не було, і вони здійснили величезний стрибок».

Згадав також Кшиштоф Зануссі про власну творчість: «Мені не однаково, кому я подобаюся. Я можу подобатися масі та отримувати великі гроші. Але якщо мене оцінить еліта, то я не здобуду великих матеріальних прибутків. Однак еліта зможе змінити світ».

Зустрічі в рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» – це можливість для власників та топ-менеджерів поспілкуватись у форматі «business talk» із провідними мислителями та лідерами суспільної думки українського та міжнародного середовища. Гостями клубу «Бізнес Credo» уже були ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк та проректор УКУ, правозахисник Мирослав Маринович.

Довідка.


Кшиштоф Зануссі – всесвітньовідомий польський режисер. Починаючи з середини 60-х рр. зняв понад 50 документальних і художніх фільмів для кіно та телебачення в Польщі та за її межами. Професор Сілезького університету в Катовіцах, співпрацює з National Film School у Великобританії, веде режисерську роботу в театрах Польщі, Італії, Франції, Німеччини , Білорусі та Росії. З 1994 року є консультантом Ради у справах культури у Ватикані, президентом товариства EUROVISION, членом Польського ПЕН-клубу та Спілки польських письменників. Лауреат багатьох міжнародних кінофестивалів. Онук засновника компанії ZANUSSI. Сенатор Українського католицького університету (2008-2010).

Прес-служба УКУ

КоментаріЗалишити коментар

Ім'я:

Коментар: