втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…


Сценарій ігрового короткометражного фільму

Жанрові ознаки: пригоди, драма

КоментаріТа трихвилинка-переможець "Свого кіна" називалася "Моно" - про братів-близнюків, один з яких поголив голову на підтримку іншого, онкохворого. Теж саме і в голівудському фільмі "Мій янгол-охоронець" за участю Камерон Діаз, Алека Болдвіна та інших: https://filmix.co/dramy/6979-moj-angel-xranitel-my
-sisters-keeper-2009.html На хронометражі - 24 хвилина. Тільки там про маму і доньку, а не братів.

Написав Олексій Мазур, 15:31 03.03.2019

І ще стосовно "Тема, звичайно, не нова..."Захват" сумки з грішми, вже десь чутий чи бачений, ми-м - не згадаю...". Я вже відповів на це в попередніх коментарях, але додам з конкретним прикладом. Одним з переможців конкурсу трихвилинок "Своє кіно" був фільм, де один брат поголив голову на підтримку іншого брата-онкохворого. Щоби підтримати. Ідея зрозуміла. А тепер дивимося кіно "Мій янгол-охоронець" - 2009 р з купою голівудських зірок: https://filmix.co/dramy/6979-moj-angel-xranitel-my
-sisters-keeper-2009.html
Виставте на хронометражі 24 хвилину. Там мати онкохворої так само голить голову на підтримку своєї доньки. Іде цього декількахвилинного уривка голівудського фільму і трихвилинки з конкурсу "Своє кіно" - та сама! Ба більше - навіть одні і ті ж дії героїв - гоління голови на підтримку онкохворих. Але я абсолютно не стверджую, що що ідея запозичена. Це я для ілюстрації того, що "неновизна" тем в кіно не така вже і рідкість. Повторюваність тем і мотивів - дуже поширена річ у кіно. Вся справа в тих чи інших обставинах, нюансах, деталях історії. Хоча в наведеному мною прикладі все повністю співпадає. Але ж це не завадило трихвилинці стати однією з переможниць конкурсу. Автору стрічці ніхто не закинув: "таке вже було, іди гуляй!".

Написав Олексій Мазур, 11:13 03.03.2019

"Бандит, вочевидь, важко поранений, чи вижив би він без допомоги (навколо ж ніч, околиця)? А може, то наш герой викликав йому швидку з його ж телефону? Бандит спершу про це не здогадується, а потім випадково знаходить в телефоні той рятівний виклик, і розуміє хто його зробив.
І, можливо, це вплине на долю героя"... Та то вже занадто. Це відправить під укіс весь сюжет. Адже цей бандит - епізодичний персонаж, який вижив лише для того, аби поділитися зі своїми "колегами" інформацією про Безхатька та його тату. Для орієнтиру. У сценарії, який я в міру своїх скромних творчих сил, але попри це відчайдушно намагаюся дебаналізувати (чи займаюся розбаналізацією) в центрі будуть стосунки зовсім між іншими персонажами. А ще, тому бандиту, якщо міркувати більш-менш наближено до життя, нічого не світить, окрім терміну за володіння вогнепальною зброєю і вбивство аж двох людей. Тому він і Безхатько більше ніяк не перетнуться між собою. А от Повія справді дуже перспективна у своєму потенціалі героїня, яка вповні здатна закрутити сюжет. Принаймні, я так бачу і просуваюся саме в цьому напрямку. І з моменту зустрічі з нею того бідолашного, трясця йому за банальщину, Безхатька сценарій буде повністю іншим. Припускаю, що доведеться змінювати і деякі деталі на початку, в експозиції. Але є певні, бляха-муха, моменти, від яких я не відмовлюся принципово. Попри інкриміновану їм банальщину, нехай їй грець. Зокрема, ніяк не розумію які претензії до "Інвестиційного форуму", на який Безхатько завітав заради приколу. Він же туди не як делегат прибув з якимись конкретними пропозиціями. А йшов повз, побачив вивіску та й зайшов. А там на нього журналісти "напали". То він візьми та й скажи, що думає з цього приводу. Щоби було. Бо йому є що сказати. Це ж для нього повернення до нормального життя, якого він так прагне, то чому йому від цього бігти? Навпаки. Безхатько готовий до всього нового, цікавого. Налаштований оптимістично. Це в нього на куражі йде. А глядач з цього епізоду почне з ним знайомитися, це початок його особистої історії, відкриття його долі. Що він не який-небудь, а ось такий. Про культуру там щось на камеру затриндів, мистецтво. Це для того, аби викликати в глядача цікавість до його персони, спонукати дізнатися, хто цей Безхатько і що він.

Написав Олексій Мазур, 20:10 28.02.2019

Я говорила не про передбачуваність сюжету, а про "щось подібне вже десь було".
Якщо над сценарієм ще працюєте, поміркуйте над епізодом, коли Безхатько забирає з автомобіля сумку з грошима. Бандит, вочевидь, важко поранений, чи вижив би він без допомоги (навколо ж ніч, околиця)? А може, то наш герой викликав йому швидку з його ж телефону? Бандит спершу про це не здогадується, а потім випадково знаходить в телефоні той рятівний виклик, і розуміє хто його зробив.
І, можливо, це вплине на долю героя...

Написав Ольга Калуга, 17:36 28.02.2019

А при чому тут реально це все відбувається чи ні якщо йдеться про кіно? Яка різниця між реальними подіями і вигаданими в контексті конфлікту? Хоча я казав про те, що рішення лишитися "на своїй землі" так само читалося як і рішення Безхатька у моєму сценарії. А закиди про банальщину я приймаю. Працюю. Біля метра бандити нікого не вичікують. Ця зустріч випадкова для пожвавлення сюжету.

Написав Олексій Мазур, 16:22 28.02.2019

Аж не віриться, що автор серйозно порівнює конфлікт у своєму творі й у фільмі «На своїй землі». З одного боку те, що пережили в реальності сотні тисяч людей, а з другого – раптове знаходження сумки, набитої грішми))) Таке художнє припущення вже навіть за другим використанням (коли про таке розповідають цілком серйозно) в якомусь творі поставатиме заяложеним. Боюся, що твір від банальності не врятують навіть ті слушні зауваження, що їх отримав автор від попереднього коментатора. Щоправда, запропонований альтернативний розвиток сюжету дозволив би уникнути хоча б подальших фантастичних припущень на кшталт того, як бандити зустрічають нашого героя в багатомільйонному місті, попросивши підкурити біля метро. Чи може вони чатують біля кожної станції та просять підкурити у всіх перехожих, сподіваючись побачити омріяне татуювання ВОВА? (Даруйте за зауваження у вашому стилі)))

Написав Ольга Калуга, 13:17 28.02.2019

"Тема, звичайно, не нова..."Захват" сумки з грішми, вже десь чутий чи бачений, ми-м - не згадаю... " - та все вже було! Давним-давно. І банки грабували, і свідками перестрілок були, і сумки з грошима находили, і на благодійність крадене витрачали. Було і буде! Але це не стає приводом, аби не знімати про це нові фільми. І в Чорнобилі попри радіацію лишалися, не бажаючи їхати з рідних домівок. І у вашій "На своїй землі" те ж такий самий конфлікт. Ніби їхати треба, ніби небезпечно лишатися, а все одно не їдуть. Ви ж не зупинилися, не сказали собі: "стоп, щось подібне вже десь було". От і я не зміг.

Написав Олексій Мазур, 21:07 24.02.2019

Чудово.

Бачите, сюжет вже закрутився у вас в голові. Став набагато кращий. Можете ще ліпше його закрутити. Що, якщо буде хепі енд і Повія зможе врятувати Безхатька? Можете використати розповсюджений прийом в трилерах, який умовно називається "дедлайн". Повія знає, що у неї, до прикладу, всього лише пів години, аби завадити вбивству Безхатька. В результаті Безхатько рятує життя дитини Повії за допомогою грошей, а та в свою чергу рятує його життя. Історія пронизана більшим сенсом, ніж інвестиційні фонди і таке інше.

До праці )

Написав Cергій Янович , 17:46 24.02.2019

А якщо розвивати запропонований хід з повією, у якої хворий син. То можна було б зробити так, що та Повія працює на того бандита, Короткоткостриженого, який шукає Безхатька. Безхатько зустрічається з Повією, розповідає, що він колись був актором, а та запитує, а хто ти зараз, а він каже - ніхто. Тоді повія допитується, звідки взялися такі гроші, а Безхатько бере і розповідає все як було. Повія доносить про це бандиту Короткостриженому, видаючи Безхатька. При цьому в одній з наступних зустрічей, бідкається, що у неї хворий син. Безхатько залишає їй гроші, але Короткострижений вже знає, де того шукати. Повія приймає гроші від Безхатька, але вже не може зупинити Короткостриженого і компанію. Вони знаходять і допитують Безхатька, куди подів гроші, але той не признається, захищаючи у такий спосіб ту, хто його здав бандитам. В підсумку повія отримує суму на лікування сина. А її (чи її сина) рятівника - Безхатька - вбивають бандити на яких вона працювала. Як варіант.

Написав Олексій Мазур, 16:13 24.02.2019

Продовження. "Після сцени, коли Безхатько забирає гроші після розбірок, в мене одразу з'явилась здогадка" - але після того він почав витрачати гроші на себе, ні в чому не відмовляючи. Може це таки привід для появи сумнівів у тому, як же він ними до кінця розпорядиться. Аж поки знову не зустрів ту жінку з хворим сином.

Написав Олексій Мазур, 15:55 24.02.2019

"Ні. Після сцени, коли Безхатько забирає гроші після розбірок, в мене одразу з'явилась здогадка".... і так далі. Такі зауваження і міркування здаються слушними, над якими варто замислитися. Могло бути і так як ви кажете. Хоча на панелі такі гроші не заробиш, а значить саме за такими сумами туди нічого йти. Може, якби я у сценарії написав саме так, як ви запропонували, то мені висували би саме такий контраргумент, мовляв - кульгає мотивація і життєва достовірність: на панель задля лікування настільки важко хворої дитини - не йдуть. Як не працюй, а двісті тисяч не заробиш. А ще тут такий момент: хвороба дитини - далеко не обов'язково причина ставати повією.

Написав Олексій Мазур, 15:52 24.02.2019

І справді.

Написав Олексій Мазур, 15:36 24.02.2019

"А у вашому "На своїй землі" комусь було не зрозуміло, що герої не поїдуть нікуди, бо там головний герой доглядав за садами?"

Вибачте, але ви мене плутаєте з Федіром Янько.

Написав Cергій Янович , 15:33 24.02.2019

"А може ви так так кажете, бо прочитали до кінця і тепер вам здається, що ви так само все наперед знали?"

Ні. Після сцени, коли Безхатько забирає гроші після розбірок, в мене одразу з'явилась здогадка - він має витратити гроші на лікування дитини. Коли здогадки глядача підтверджуються - це не добре для кіно. Не плутати з хеппі ендом. Можна здогадуватись, що все буде у фіналі гаразд, але все одно не знаєш яким саме чином це відбудеться.

Думаю, що тут є проблема з вибудовуванням послідовності сюжету. Не варто одразу відкривати всі карти перед глядачем. Можливо, що зарано ввели персонажів, які потребують грошової допомоги.

Змоделюю ситуацію експромтом. Це як приклад. Без претензії на істину, геніальність та нав'язування. Якби я переписував сценарій, то викинув би сцени з жінкою, яка шукає гроші на лікування дитини. Уявімо, що цієї жінки взагалі нема в сценаріїї. А як щодо повії, яка є в сценаріїї? Як на мене чудовий персонаж. У неї хвора дитина і вона пішла "на панель", аби врятувати дитину. Безхатько витрачаючи гроші на послуги проститутки зближується з нею. Дізнається її історію і анонімно віддає їй гроші, жертвуючи розвагами, хвойдами, нормальною їжею та дорогими готелями. Повія навіть не здогадується хто той меценат. Фінал: хлопець живий, а Безхатька вбивають.

Я лише намагався донести думку про те, що занадто рано глядач дізнається про персонажа, якому терміново потрібні гроші.

Написав Cергій Янович , 15:30 24.02.2019

А в фільмі "Штангіст" - була інтрига? Хтось сумнівався, що з таким самозреченням у тренуваннях спортсмен не міг програти? Не вибороти перемогу? Він мусив її вибороти і виборов. Тільки не зрозуміло, чого він трьох кошенят у відрі потім втопив. Ось ця інтрига лишилася. Нерозкритою. А у вашому "На своїй землі" комусь було не зрозуміло, що герої не поїдуть нікуди, бо там головний герой доглядав за садами? Мали залишитися і залишилися. А у мене, Безхатько споглядає за тією жінкою, за її сльозми, дивиться на оголошення, які та розклеїла. Зустрічається з нею поглядом у "Богдані". Супроводжує її так щоби та не бачила, до лікарні. Згадує свою ситуацію. Може він так вагається? Може переживає свою історію? Ставить себе на місце тієї матері.

Написав Олексій Мазур, 15:16 24.02.2019

1. "Головний недолік історії - зрозуміло чим вона закінчиться. Тобто, гроші підуть за призначенням. Інтрига відсутня" - Безхатько міг би і не передавати гроші матері онкохворого. Міг би продовжити витрачати на себе. Чи ви такого не допускаєте? Якби не його особиста історія, яка розкривається поступово. В цій історії гроші таки пішли не за їхнім призначенням, не туди, для чого вони призначалися, коли їх перевозили кримінальники.
2. Миття голови - це аби підкреслити прагнення героя до чистоти. Борщ і тістечка - це щоби показати, що Безхатько давно такого не їв, бо жив на вулиці і збирав недопалки, аби покурити. Це не звичайна людина, яка просто ість борщ - так само як вчора, сьогодні і завтра буде. Тому я і роблю акцент на різних блюдах, які ість Безхатько.
Інвестиційний форум - це щоби почати розповідати про особисту історію Безхатька, про його тайну, про те, що він не такий, як типові безхатченки. Що він має свої особливості. Що він небайдужий до мистецтва, культури. Що він міг би бути соціально адаптованим.
Карикатурність форуму? В чому карикатурність? У холі заможні люди, бізнесмени, інвестори. Це карикатурність?
Про 200 000. Справа ж не стільки у сумі, як у творчому і життєдайному потенціалі Безхатька, які я розкриваю, приводячи його на форум. Отримавши такі небачені для нього гроші, він зацікавився, що то за форум. І його, зауважте, захопили зненацька. І він підіграв телевізійникам, привідкривши глядачеві свою особливість. Що він не до кінця втрачений для суспільства. Що має благородні мотиви. Що він не просто безхатько і крадій.
3. Ну, спочатку, як можна було зрозуміти судячи з витрат Безхатька на себе, там було більше 200 000. А ви можете назвати таких бандитів, які запросто розстануться з такою сумою? Та людей і за багато менші гроші вбивають, не те, що 200 000.
4. А де там занадна література в діалогах? Хіба вони не прості?
5. А може ви так так кажете, бо прочитали до кінця і тепер вам здається, що ви так само все наперед знали? Що приміром, і гроші до хворого парубка потраплять, і Безхатько знову стане безхатьком, і його знайдуть і приб'ють.

Написав Олексій Мазур, 15:01 24.02.2019

усім вітання))
ну... "бомбити" це в стилі Олексія - на трьох сторінках він мене муштрував, перевіряв нещодавно на патріотизм, політичну та громадянську зрілість, переконував, як малого, що це Путін напав, розпочав війну (наче хтось сумнівається в тому:) )
Але, нехай, то таке, давайте по темі...
Не всі відкриваються тексти у мене (чомусь) але з того, що прочитав зі сценарного доробку Олексія, Безхатько видається мені найбільш читабельним...
З плюсів - автору добре дається візуальний ряд, увиразнення тої чи іншої потрібної деталі....
Тема, звичайно, не нова..."Захват" сумки з грішми, вже десь чутий чи бачений, ми-м - не згадаю...
Благодійний вчинок героя... Хотілося б якоїсь іншої, не заяложеної мотивації... Якогось яскравого, миттєвого поступу: ось він побачив, відчув, загорівся - й так поступив...

Написав Федір Янько, 14:23 24.02.2019

Вітаю!

Бомбити не бачу сенсу. Більше схиляюсь до об'єктивної критики. Отож...

1. Головний недолік історії - зрозуміло чим вона закінчиться. Тобто, гроші підуть за призначенням. Інтрига відсутня.

2. Дещо розтягнуто. Скорочувати і безжалісно видаляти сцени, що не працюють на розвиток сюжету. Миття голови, поїдання борщу та тістечок, інвестиційний форум і таке інше. До речі, останній взагалі карикатурно виглядає. Якщо я вірно зрозумів, то у Безхатька було приблизно 200 000 грн., що для інвестицій таке собі заняття.

3. Мотивація бандитів. Чи будуть вони заради такої суми пів року шукати Безхатька? Ну добре, це моя суб'ктивна думка. Ви можете з нею не погодитись, але я в таке не вірю.

4. Діалоги. Не те щоб це самий більший мінус сценарію, але радив би їх перечитати окремо та дещо більше наблизити до реальності. От де не має бути занадної літературності так це в діалогах.

Висновок. Якби ви виправили перший пункт і я гадки б не мав чим закінчиться історія, то я навіть готовий закрити очі на інші три пункти.

Творчої наснаги!

Написав Cергій Янович , 13:24 24.02.2019

Агов! Тут кіно про Безхатька! Хто хоче? Щоби потім розбомбити. Я готовий!

Написав Олексій Мазур, 23:07 23.02.2019