втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Третій «Київський тиждень критики» оголосив основну міжнародну програму – до неї увійшли фестивальні гіти з фестивальних програм Канна й Венеції. 

Відкриє фестиваль фентезі-стрічка «Крихітка зомбі». Нова робота французького режисера Бертрана Бонелло («Сен-Лоран») переносить містичні події Гаїті 60-х у сучасну Францію та посилається на різноманітну класику жанру «горор». Вперше стрічка була показана в рамках Каннського кінофестивалю і претендувала на здобуття Queer Palm, яка присуджується за висвітлення теми ЛГБТ у кіно. 

«Маяк» – довгоочікувана друга робота автора культового горору «Відьма» Роберта Еггерса. Знятий на чорно-білу плівку35 мм, фільм представляє камерну історію про наглядача маяка та його молодого помічника. У головних ролях – Віллем Дефо та Роберт Паттінсон. Світова прем'єра «Маяка» відбулася у рамках програми «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю, де стрічку зустріли тривалими оваціями та відзначили премією FIPRESCI.


Покажуть на фестивалі і сенсаційний фільм-володар Ґран-прі Каннського кінофестивалю – дебютну драму «Атлантика» режисерки сенегальського походження Маті Діоп. Історія, яка починається як романтичний сюжет про дівчину та її розлуку з коханим, перетворюється на містичний детектив. 

Із основної програми Каннського кінофестивалю відібрано також кримінальну драму «Озеро диких гусей» китайського режисера Дяо Інаня. Режисер, свого часу відзначений «Золотим ведмедем» Берлінського кінофестивалю («Чорне вугілля, тонкий лід»), розповідає гостросюжетну історію ґанґстера та повії, які тікають від переслідування поліції.

«Примарні тропіки» з програми «Двотижневика режисерів» Канна – третій повнометражний фільм бельгійця Баса Девоса, зірки фестивального арт-кіно. Його головна героїня, немолода жінка-емігрантка, засинає в останньому поїзді метро. Прокинувшись на кінцевій зупинці, вона вирушає у власну одіссею нічним Брюсселем.

У програмі «Київського тижня критики» буде представлена стрічка від класика шведського кінематографа Роя Андерссона «Про нескінченність». Фільм складається з низки історій, об’єднаних оповідачкою Шехерезадою. «Про нескінченність» була представлена на Венеційському кінофестивалі, де здобула «Срібного лева» за найкращу режисерську роботу.


«Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула – драма, створена за підтримки Держкіно у спільному виробництві України, Чехії, Польщі та Словаччини. Екранізація однойменного роману Єжи Косинського побудована навколо трагедії Голокосту та історії хлопчика, який намагається вижити, залишившись наодинці після смерті родичів. У фільмі зіграли зірки світового кіно Стеллан Скашгорд, Удо Кір та Гарві Кейтель. Світова прем‘єра стрічки відбулася у рамках основного конкурсу 76-го Венеційського кінофестивалю.

На фестивалі діє система абонементів, їх вартість – 350 (денний) та 600 (повний) гривень. Продаж триває на сайті фестивалю.

Як і всі покази «Київського тижня критики», сеанси основної програми представлять критики-куратори фестивалю – після перегляду на глядачів чекає обговорення фільму. У рамках фестивалю також запланована програма дискусійних зустрічей, присвячених кіно. Їх розклад буде оголошений незадовго до фестивалю.

«Київський тиждень критики» – кінофестиваль, створений для знайомства українських глядачів із найкращими арт-гітами, відібраними українськими кінокритиками. У програму фестивалю входять фільми з лайнапів головних світових кінофестивалів, а також стрічки, які мали значний вплив на історію кіно. Українська програма буде оголошена 9 жовтня.


Тим часом уже оприлюднено програму фільмів під назвою «Новий Голлівуд», до якої зокрема увійшли знакові стрічки Деніса Гопера «Безтурботний їздець», «таксист» Мартіна Скорсезі та «Апокаліпсис сьогодні» Френсіса Форда Копполи.

3-й фестиваль «Київський тиждень критики» пройде у кінотеатрі «Жовтень» з 24 по 30 жовтня 2019. На відкритті фестивалю вдруге відбудеться церемонія нагородження щорічної Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Київський тиждень критики

Коментарі