втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…


Сценарій ігрового короткометражного фільму


КоментаріДякую всім за коментарі, відгуки, поради! Зараз, під час навчання на режисера, мені дуже важливо отримувати настанови від досвідчених сценаристів. Згодом за вашими доповненнями вдосконалю сценарій.

Написав Валерій Гриша, 13:36 03.04.2019

Дякую Олено за доповнення до випадку між хлопчиком та диваками. І справді, так краще ситуація лягає на мізан-сцену.

Написав Валерій Гриша, 13:27 03.04.2019

Так, Ви, Федоре, праві. Дякую за вагому пораду.

Написав Валерій Гриша, 13:22 03.04.2019

Дякую, Сергію, що звернули увагу на помилки та виправили мене. Я лише початківець у написанні кіносценарію, тому вдячний за допомогу.

Написав Валерій Гриша, 13:19 03.04.2019

Маленьке доповнення:
коли мати тягне хлопчика геть від диваків, він мав би запручатися й сказати: - "Я хочу з дітками погратися!" (або щось подібне)
І от тоді жінка обертається й бачить те, що описав автор - старі перетворилися на дітей.
У цьому випадку і поява хлопчика буде вмотивованою, і перетворення старих, бо тільки він зумів розгледіти їхні душі, ну й показати нам.

Написав Ольга Калуга, 14:22 28.02.2019

Сергію, технічна сторона, звичайно ж - вимагає дотримування, єдиного сценарного формату... Але, якщо зважати на порівняно молодий вік автора, на те, що можливо це його перший сценарій, то непогано ж)) Навіть концепція сягає в цілком прийнятну, зрозумілу проблему самотньої людини на рівні соціуму.. Тут, у СМ десь траплявся мені сценарій дуже надуманого фентезі з подібними героями-диваками По ньому вже відзнято фільм, хоча та тема не може зворушити пересічного глядача, бо він навіть не бажає перейматися тим, остільки заклопотаний ішими сьогоденними проблемами...

Написав Федір Янько, 13:41 05.02.2019

Вітаю.

Не хотів би коментувати драматургію. Вважаю, що буду коректним, якщо зверну увагу автора на деякі основоположні правила написання кіносценарію.

1. (Не вірно) Бабуся ЛЮСІЯ взяла квіти та обійняла дідуся СТЕФАНА.
(Вірно) Бабуся ЛЮСІЯ бере квіти та обіймає дідуся СТЕФАНА.

Пишемо виключно в теперішньому часі. Дія відбувається тут і зараз.

2. І тихо промовляє.

МИКИТА
(тихим голосом)
Мам, я хочу на качелю!

Тут ви робите одразу дві помилки.

Не потрібно в блоці опису писати: промовляє, говорить і т.д. Саме для цього є блок діалогу і читачу буде зрозуміло, що персонаж щось промовляє.

Намагайтесь взагалі уникати ремарок типу "тихим голосом". Подібні вказівки акторам зайві. Виключенням можуть бути ситуації, коли, наприклад, говорити тихо якимось чином серйозно впливає на розвиток сюжету. У вашій ситуації це не має жодного значення.

Успіхів у творчості. Правильно оформлений сценарій - це ваша візитівка. Не можна таке ігнорувати.

Написав Cергій Янович , 17:47 03.02.2019

Історія виглядає дещо надуманою...Але, якщо зважати на жанр, то цілком добрий фетиш. Для мене не вистачило маленької передісторії з житття героїні... Я би розпочав першу сцену з помешкання: іноді побут, якась незначна деталь можуть сказати більше, ніж будь-яке ввідне слово...

Написав Федір Янько, 13:09 02.02.2019