втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…


Сценарій ігрового короткометражного фільму


Ескіз Марії Кузнєцової до майбутнього фільму «Крила»

КоментаріОтой син, якому 10, і є Роман? Значить треба писати Мати йде з сином РОМАНОМ (10).
Мати навчає сина, як не потрапити під машину: «Дивись вперед, а не по боках»?. Коли людина підходить до дороги, то щоби не потрапити під машину якраз треба робити з точністю до навпаки: дивиться по боках, зокерма спочатку у лівий бій, а потім , коли подолана ліва смуга, на правий.
У людини з крилами ті крила були відпочатку у портфелі? А то тут не зрозуміло: спочатку Ромчик бачить людину з крилами, а потім у тієї людини крила в портфелі. Якщо крила були в портфелі відпочатку, то так і треба було написати. Якщо ні, то треба було написати, де ті крила були в тієї людини, щоби режисерові було зрозуміло, що знімати.
Дівчинка з портфелем - це Ліза? А чому б не написати: «дівчинка ЛІЗА». А то спочатку «дівчинка», а потім у діалозі з’являється якась Ліза.
«Жінка похилого віку киває головою» – а можна ще чимось кивати, окрім як головою? Як на мене, то достатньо просто: "киває".
«Мати з червоними очима сидить перед лікарем» - може краще із заплаканими очима? А то якщо з червоними, то може вона перевертнем зараз стане? Спочатку червоні очі, потім вже клики виросли, за мить - кігті. Потім вона покривається шерстю, кидається на лікаря і відгризає йому голову.
А що за конверт, який жінка протягує лікарю? Там що, гроші? А чому в конверті? Це ж психолог – а значить платний, бо безоплатних психологів немає, хіба що психіатр у комунальному закладі за направленням. Хіба в платній консультації психолога є якийсь кримінал? А безоплатні, знову таки – лише психіатри у комунальному закладі за направленням. Та й чи так вже потрібна тут сцена з тими грошима? Вона ні про що.
«Порушене сприйняття реальності» - звучить не по-психологічному. Занадто вже загально, просто, примітивно.
Психологи не можуть порадити покласти когось у лікарню. Спочатку – звернутися до психіатра.
«Там ходять люди з різними крилами за спинами. Дивиться в інший бік. Там зовсім інші крила у людей» - що значить зовсім інші? Що знімати? Вони зелені, чорні чи на них написи – «інші»?

Чому син чекає маму під кабінетом психолога, а не перебуває в кабінеті разом з мамою?

З яким діагнозом Романа поклали до психлікарні? Чи це сталося за наводкою психолога, який зовсім не психіатр?

Враження в цілому: дитячий наїв на жовану-пережовану тему далеко не найкращого втілення, яке чомусь викликає іронічну посмішку, яка місцями переростає у гомеричний сміх. Чомусь. Можливо це мої неадекватні реакції.

Зате явно напрошується сиквел. Або Ромчик прилітає до мами з другом із психлікарні і там вони клюють накрошені мамою хлібні крихти. Або мама летить на пошуки свого Ромчика.

Як варіант її підстрілюють над військовою частиною, сприйнявши за ворожий безпілотник. Вона падає, в неї червоні очі. Її бачить Ромчик, який пролітає повз частиноюі гукє: "Мамо, мамо, в тебе теж крила!". А Мамо йому "Лети звідси синку, поки тебе не підстрелили на хрін...". Ромчик: "Добре, я полетів". Мамо: "Гаразд. Лети". Рочик: "Я лечу!". Мама з червоними очима: "Та ти задовбав!".

Може "Крила" навіяно «Пролітаючи над гніздом зозулі»? Чи якимись фентезі про людей-ангелів? Їх повно. Нічого оригінального.

До речі, виходить, що в психлікарні - всі з крилами. Тобто туди всі пацієнти потрапляють з одним діагнозом.

Ну, «Золота дзиґа» мабуть гарантована, але ж це не рівень. Все одно «нє смотрібєльно»… Це чергова короткометражка для дзиги, а не для глядача. Усі-пусічкі із пір’ячком…

Написав Олексій Мазур, 17:09 10.02.2020