втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…


Сценарій ігрового короткометражного фільму

Коментарі"Але його заціпило і він біжить невтомно". Взагалі, заціпити це синонім оніміти. Відняло мову. Для прикладу: "бодай тобі язика заціпило!". А тут лісника всього заціпило, але при цьому він біжить та ще й невтомно.

Написав Олексій Мазур, 12:49 24.02.2019

36. "Лісник стоїть і чує як затихають крики Емми. Заходить в дім, дивиться на пташку в клітці, просовує до неї в кліку пальці. Потім відкриває клітку. І вибігає з дому.". А що у цей час роблять міліціонер з вітчимом? Як вони встигають опиняються в машині, щоби потім той лісник, який щойно забіг у будинок і відразу ж вибіг, потім як пише сценаристка "біг, біг" і нарешті добіг до міліцейського джипу? Коли вони встигли від'їхати, а якщо від'їхали, то як ліснику вдалося той джип наздогнати? Чи його тим джипом і заціпило?, а тому тягло весь час?

Написав Олексій Мазур, 22:56 23.02.2019

35. "Машина проїхавши певний період гальмує на повороти з обриву" - а певний період - це скільки? 5 секунд, півхвилини чи 10 хвилин? Скільки глядачеві дивитися, як машина їде?

Написав Олексій Мазур, 22:49 23.02.2019

34. "Лісник біжить і біжить за ним, хоч надії його наздогнати і нема. Але його заціпило і він біжить невтомно" - а за що його і чим заціпило? То він сам біжить, за власної волі, чи його щосб заціпило і тягне? Не заздрісна у чолов'яги доля.

Написав Олексій Мазур, 22:47 23.02.2019

33. "ЛІСНИК
(деревяніючи)" - оце він так доохоронявся лісу, що сам дерев'янів? А на яке дерево він перетворився? Шкода. Хороший був мужик, а он як доля склалася. А які ж пироги випікав: "корисні, нормальні такі".

Написав Олексій Мазур, 22:43 23.02.2019

32. "Лісник заперечно хитає головою" - а можна хитати головає НЕ заперечливо? Тобто хитати, погоджуючись? Ще одна відмінна справа для акторів, аби відшліфовувати майстерність: хитати головою на знак згоди.

Написав Олексій Мазур, 22:40 23.02.2019

31. "Лісник дуже переживає, Вітчим підходить до нього" - сподіваюсь, не забуде транспарант написати, що це він так переживає, а не в туалет хоче.

Написав Олексій Мазур, 22:38 23.02.2019

30. "ДІВЧИНКА
Сука! Грьобана сука!" - це вона про кого так? Не сам ж про себе? А то можна ж, блін, чортзна що подумати.

Написав Олексій Мазур, 22:36 23.02.2019

29. "Міліціонер і Вітчим наздоганяють її. Вони тягнуть її, вона брикається і кричить" - хто брикається? Олениха? Бо ж дівчата не брикаються, вони пручаються.

Написав Олексій Мазур, 22:34 23.02.2019

28. "Біжить олень.
Вітчим і міліціонер біжать за нею" - ні, слухайте, цей олень - це щось! Та йому Оскара треба давати - за кращу роль другого плану! Чи це не він? Бо ж "міліціонер і вітчим" біжать за НЕЮ? Оце так олениха!

Написав Олексій Мазур, 22:33 23.02.2019

27. "Вона різко кидається тікати в бік, куди побіг олень" - сподіваюсь, олень знав, куди бігти і вирушив у правильному напрямку. Він же такий розумний, судячи з попередніх епізодів.

Написав Олексій Мазур, 22:30 23.02.2019

26. "Емма сидить на землі і дивиться як вже декілька оленів їдять і п’ють" - а раніше один був? Потім другий підійшов? Пізніше, так? Значить треба знову таки подумати, як глядачеві відповідну відмашку дати, що спочатку був один олень, а вже згодом до нього другий підійшов і тепер їх вже декілька. Чи це у нещасної в очах двоїться? А вона, часом, ніяких ягід таких, галюциногенних, не скуштувала? Бо не п'є ж, правда? А пиріг, який спік Лісник, НОРМАЛЬНИМ був. Сценарист так прямо і написала. Значить в домі все здорове було, нормальне, корисне. Хіба що на дворі щось таке вирости могло, неїстівне.

Написав Олексій Мазур, 22:28 23.02.2019

25. "Вітчим різко заходить в дім, Міліціонер трохи незграбно за ним" - блін... Рано похвалив мілітона у попередньому коменті. Чому він незграбно у дім заходить? Може трохи випивши? Вітчим заходить різко - значит тверезий. Це зрозуміло. З ранку не пив. А от міліціонер - незграбно. Якось не комільфо. Але якщо трохи, то, в принципі, не страшно. Головне, щоби на ногах тримався. Щоби не рачки у будинок вповзав.

Написав Олексій Мазур, 22:20 23.02.2019

24. "МІЛІЦІОНЕР
Доброго дня я лейтинант Віталій Марковіч. А це Петро Білик. Вітчим дівчинки, яку ми шукаєм. Емма..." - і міліціонер файний. Все чітко так розповідає, щоби в глядачів ніяких питань ні до нього, ні про нього не було.

Написав Олексій Мазур, 22:16 23.02.2019

23. "Пташка, що видужує в клітці починає нервово пурхати" - овва! Значить вона вже у клітці. Добре. Сподіваюсь, це ж буде по ній видно, що вона видужує, а не навпаки. Думаю, про це б глядачеві міг би розповісти знятий з крила гіпс. Радію за неї! Нехай собі пурхає на здоров'я! А нервово чи ні - то вже таке. Головне, аби пурхала!

Написав Олексій Мазур, 22:14 23.02.2019

22. "Випікає корисний пиріг" - я ж кажу, лісник - молодець! Мало того, що нормальний обід готує, так ще й корисний пиріг пече! Ну молоток! Чудо, а не лісник. Сподіваюсь він не забуде у пиріг той табличку вставити, що це саме КОРИСНИЙ пиріг, а не якись там гімняний. Ну, це щоби для глядача зрозуміло було, що цей пиріг - корисний. А то хрін його зна, що він там пече. Бо ж з екрану не видно. Та й раптом у тому пиріжку якесь отруйне начиння типу ціаніду чи ще якоїсь біди. А так табличку встромив - "КОРИСНИЙ" і всім глядачам відразу полегшало: ані дівчинці, ані собацюрі, ані пташці нічого не загрожує.

Написав Олексій Мазур, 22:11 23.02.2019

21. "Лісник готує нормальний такий обід на двох у фартусі" - чим більше дізнаюсь про мужика, тим більше він мені подобається. Який молодець - "нормальний такий" обід готує . А міг же і НЕ нормальний. А він нормальний готує. Респект! Єдине питання - це який з двох лісників - той, що фанат ЗОЖ чи той, що палить? В будь-якому разі - молодець! Так тримати!

Написав Олексій Мазур, 22:05 23.02.2019

20. "Раптом з хащів виходить олень (косуля), він прийшов до Коркушко. Дівчинка дивиться на нього зачаровано. Він на неї. Дівчинка протягує руку, але олень відсахується. Дівчинка трохи відходить, щоб дати йому місце.

Олень вільно підходить до кормушки і починає пити воду (чи їсти)

Дівчинка підходить з іншого боку і пробує пити воду нагнувшись наче без рук, як олень" - це моя улюблена сцена! Через її епічність і неперевершений драматизм. Перечитував кільканадцять разів. І кожного разу як вперше. Дай Боже знімальній групі відшукати такого професійного оленя, який би знав: коли йому і звідки у кадрі з'являтися, на кого дивитися, а головне - робити це, як вимагає режисер згідно із сценарієм - ЗАЧАРОВАНО! І не інакше. Аби так зіграти, треба бути надзвичайно талановитим оленем. Ну а те, що він прийшов до годівнички, то тут теж відповідний титр зробити для глядача. Може сохатий, якщо він такий розумний, і сам би про це розповів, та ось чи зрозуміє глядач його мову? Хоча спробувати - можна. Треба тільки з оленю правильно пояснити, що та як. І він сам підхопить.

Написав Олексій Мазур, 22:02 23.02.2019

19. "вона раптом не витримує і плаче. Лісник її перебиває і погладжує по голові" - лісник перебиває її плач? А що, плач можна перебивати. Я думав, що переривати можна пряму мову, але якщо і плач теж можна перебивати, то... ну добре, знатиму.

Написав Олексій Мазур, 21:53 23.02.2019

18. "Дівчинці соромно, вона хоче вибачитись за те, що полізла в кімнату Лісника" - нехай би бодай якось натякнула за що це їй стало соромно - що саме за те, що полізла у кімнату лісника. А то тільки сценарист і знає, чому ж дівчина так засоромилася.

Написав Олексій Мазур, 21:50 23.02.2019

17. "ЛІСНИЧИЙ
Ну, пішли додому" - от за що я люблю кіно. За магію слів. Типу, ну тут вже все, вже, типу, нічого ловити, і робити нічого, тут вже нічого, тому пішли до дому, може там щось таке буде цікаве.

Написав Олексій Мазур, 21:47 23.02.2019

16. "стає зрозуміло, що троє лісопилів можуть і вигрібти" - кому стає? Чи це знову буде такий титр, що комусь щось стало зрозумілим.

Написав Олексій Мазур, 21:44 23.02.2019

15. "Лісопил кидається до нього, але собака звірськи гавкає" - ну, в принципі, зрозуміло, бо собака таки звір. Але тоді, як же ще їй гавкати, як не по-звірськи? Не по-людськи ж. Може варто було б уточнити як саме собака лає по-звірськи: ну, типу там, гучно чи не дуже. Хоча головне, звісно, аби сам собака зрозумів, що від нього вимагається у кадрі. Буде це, буде і сцена.

Написав Олексій Мазур, 21:43 23.02.2019

14. "Листя і гілки зовсім її огоротають" - і при цьому вона біжить? А як можна бігти, повністю огорнутим чимось? Це цікаве змагання. Варто запропонувати спортсменам спробувати свої сили у чомусь повністю огорнутим. Може гілки дряпають її, б'ють в обличчя, чіпляють за одяг? Вона, до речі, в одягу чи оголена? Якщо в одягу лісничого, то він на неї, як я зрозумів, завеликий і бігати в ньому дуже незручно. Але якщо дівчина справляється, то респект їй. Вона справжня спортсменка.

Написав Олексій Мазур, 21:38 23.02.2019

13. "Дівчинка біжить крізь хащі. Біжить, біжить". Я розумію, що дівчина біжить і з першого разу. Навіщо мені повторювати ще двічі, що вона "біжить, біжить". Чи там вже дві дівчини біжуть. Одна біжить і друга теж біжить. Поруч чи одна за іншою? А другій дівчині скільки років і як вона сюди прибігла у кадр? Звідки, за яких обставин чи просто лісом пробігала і випадково у кадр втрапила?

Написав Олексій Мазур, 21:34 23.02.2019

12. "Швидко опановує себе і розуміє, що накоїв" - це теж буде титр про розуміння лісничим, що він накоїв? Як глядачеві здогадатися, коли саме лісничий зрозумів, що він накоїв? Мабуть це має проявлятися якоюсь дією. То якщо буде дія, то буде і розуміння в глядачів, а навіщо писати, що лісничий зрозумів. Без титрованого підказчика не обійтися.

Написав Олексій Мазур, 21:30 23.02.2019

11. "Лісничий такий спокійний постійно зараз зовсім розгублений, намагається заспокоїтись" - постійно - це як? До кіна, під час зйомок і після? А як глядачеві здогадатися, що він такий "постійно"? Чи буде відповідний титр? Глядач має розуміти, що він спокійний, коли бачить його у фільмі. Інакше треба титрувати про постійність такого його стану.

Написав Олексій Мазур, 21:27 23.02.2019

10. "Дівчинка виглядає з вікна – бачить як Лісничий з усіх сил починає рубати дрова. Він їх рубає і рубає" - тобто? Він кожну дровиняку двічі рубає? А одного разу - не годиться? Ну, не знаю... Я не лісничий. А може один раз рубає той лісничий, який ЗОЖник, а другий - той що курить?

Написав Олексій Мазур, 21:23 23.02.2019

9. "Лісничий встає і виходить. Дівчинка нерозуміючи сидить" - а в принципі, можна сидіти і розуміючи? Цікаво, як треба сидіти, аби було зрозуміло: тут ти сидиш розуміючи, а тут - нерозуміючи. Цікава вправа для акторів задля вдосконалення майстерності: сидіння розуміючи і ні. Може варто запровадити відновідні майстер класи на акторський курсах? Я б теж спробував.

Написав Олексій Мазур, 21:20 23.02.2019

8. "ДІВЧИНКА
А в тебе нема молока?
ЛІСНИЧИЙ
Нема
ДІВЧИНКА
А машина в тебе є? Можна купить" - що саме? Машину чи молоко? Машину мабуть трохи складніше. Мабуть йдеться про молоко. То я б написав якось так: "Можна було б з'їздити, купить".

Написав Олексій Мазур, 21:17 23.02.2019

7. "здобрює слиною і випльовує в кормушку для пташки. Пташка починає обережно клювати" - значить у пташки вже є годівничка? О, це добре. Щастить їй. Прогрес.

Написав Олексій Мазур, 21:14 23.02.2019

6. "На кухні дівчинка дає хліб пташці" - а пташка де? За столом сидить? Навіть якщо з перебитимм крилом, але не в обмеженому просторі у вигляді клітки чи ще чогось, то ця пташка, надто якщо вона, як написано в істериці - може чорт зна що з тією кухньою зробити. А ще могла заховатися кудись так, що її не знайдеш. Навіть у будинку лісничого. Їй щось на зразок пташиного короба потрібно. Хоча краще було б ввести у картину професійного орнітолога. Типу, він би там чи у підвалі жив би, чи на горищі. Є ж картині лісник-ЗОЖник і той, що курить. То нехай би і третій був. Орнітолог. Утрьох веселіше було б. А можливо і глядачам теж.

Написав Олексій Мазур, 21:12 23.02.2019

5. "Дівчинка сидить курить на ґанку, поряд з нею возиться собака лісничого" - а як вона возиться? На чомусь катається, тобто возить себе? Я не знайшов у сценарії на чому: може на скейті? Я б написав "дівчина бавиться з собакою". Типу гладить. Або "дівчина курить, поруч лежить собака", "чи гризе кістку". А як вона возиться? На чому?

Написав Олексій Мазур, 21:03 23.02.2019

4. "Пташка нервує, і час-від часу бється в істериці" - зрозуміло про що йдеться, але хіба "істерика" не суто людський стан? Чи не схоже це на фразу з "Осіннього марафону": "коза кричала нечеловеческим голосом?". Може краще було би написати: "била крилом, вириваючись з рук Лісничого"? Я то я не знаю, як проявляється істерика у птахів. У людей знаю, бачив. А у птахів - не знаю, що воно таке і як лікується.

Написав Олексій Мазур, 21:00 23.02.2019

3. "На землі поряд з дівчинкою пташка, яка поламала крило, вона в крові, ледь дихає" - як тут не згадати слова Шуріка про "птічку жалко". кстаті о птціах: а як це зробити в натурі: спіймати пташку, зламати їй крило і облити червоною фарбою? А як глядач не орнітолог зрозуміє, що у цієї пташки зламане крило? Чи у цей момент з'явиться відповідний титр? От якби Лісничий підняв її і сказав: "Бляха-муха, пташка крило зламала, трясця їй". Тоді я як глядач міг би йому повірити, що він знає, про що говорить. А так - хрін його зна, що у пташки, яка лежить на полу не так. І чим її до підлоги приліпити, щоби вона там певного часу лежала, аби її камера зафіксувала? Може є такі кінематографічні скотчі спеціальні? І, до речі, а що за пташка? Як вона називається?

Написав Олексій Мазур, 20:54 23.02.2019

2. "Лісопил дзвонить по телефону звітує" - а про що саме? Там же не чути роботи лісопилки. Всі роботи припинені. За таких обставин глядач має чути слова Лісопила, коли він говорить мобілкою. Чи він дуже далеко від камери? А він відійшов від Лісничого, з яким щойно розмовляв і його бесіду було чути. Чи Лісопил звітує чудернацькою пташиною мовою? Він говорить якимись шифрами?

Написав Олексій Мазур, 20:44 23.02.2019

1. "чоловік фанатик ЗОЖ та екодружнього способу життя". Пізніше: "У лісничого в зубах сигарета". І це, як я зрозумів, про ту ж саму людину. То вона фанатик ЗОЖ і одночасно палить? Може там треба якось позначити, що там два лісничих: один прихильник ЗОЖ, а другий палить? Вони живуть разом? А в яких вони стосунках? Хто кому хто? Чи у такий спосіб проявляється альтер его того самого лісника? А може це так проявляється боротьба добра зі злом в одній людині: з одного боку він фанат ЗОЖ, а з іншого - палить.

Написав Олексій Мазур, 20:40 23.02.2019