втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Андрій Єрмак отримав від держави понад 100 млн грн на кіно за останні три роки

Новий керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, окрім юридичної справи, займався кінопродюсуванням.
Андрій Єрмак отримав від держави понад 100 млн грн на кіно за останні три роки

Про це пише «Українська правда».

Андрій Єрмак є співвласником компаній «Гарнет інтернешнл медіа груп», «Ер Пі Ай», «Українсько-грузинська медійна компанія», «Медійна група європейського партнерства» та «Ама віжн», які пов’язані з виробництвом або просуванням кіно.

Продакшн-компанія «Гарнет Інтернешенел Медіа Груп» займалася виробництвом фільмів «Сквот 32», «Передчуття», «Викрадення диявола» та копродукційною стрічкою «Межа». За даними «Прозоро», компанія отримала від Держкіно понад 53 млн грн фінансової підтримки.

«Медійна група європейського партнерства» у 2018 році виграла конкурс «патріотичного кіно» від Міністерства культури України та отримала 25 млн грн на копродукційний серіал «Слов'яни», який планується до виходу на каналі «1+1» в 2020 році.

Компанія «Ама віжн» також виграла конкурс «патріотичного кіно» від Мінкульту на виробництво фільму «Щедрик», фінансова державна підтримка склала майже 25 млн грн.

Так, за останні три роки компанії Андрія Єрмака отримали понад 100 млн грн на виробництво кіно.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 11 лютого 2020 року звільнив Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента, а замість з нього призначив Андрія Єрмака.
https://detector.media/production/article/174718/2020-02-13-andrii-ermak-otrimav-vid-derzhavi-ponad-100-mln-grn-na-kino-za-ostanni-tri-roki/

Так само за націоналіста Іллєнка переможцем державного пітчингу легко ставали кінопроекти за участю режисера-колаборанта Саши Кирієнка, який "славиться" регулярною співпрацею з російськими кінематографістами, а минулого року знімав для "росії-1" серіал "Преступление" про силовиків країни-агресора - слідчих прокурорів СлідКому рф.

В інтерв'ю кінокритикині Олені Солодовниковій Кирієнко пояснив свою працю на росіян тим, що йому треба годувати чотири сім'ї: "Я снимаю в России, потому что нужно кормить четыре семьи" https://www.youtube.com/watch?v=ptRA4vkXTZ4&t=335s .

Кирієнко не гребував знімати кіно про російських прокурорів, коли Олег Сенцов знаходився у 20-річному ув'язненні в застінках Лабитнангі, що на 10 кілометрів північніше від Полярного кола.

Всі "експерти" конкурсної комісії Держкіна включно із палким патріотом Іллєнком запросто "схавали" факти систематичної колаборації режисера-малороса з ворогом.

Коментарі"Відмовити режисеру в фінансуванні його фільмів на Батьківщині за те, що він їздить на заробітки до Россії?" - так. "Може його ще й громадянства за це позбавити?" - так. "Якщо законодавством не передбачено обмежень щодо дій того ж Кирієнка, то які питання до Держкіна?" - питання у відсутності публічного морального осуду і висловлення громадянської позиції щодо затятого режисера-колаборанта. А також у відсутності заклику до кінематографічного цеху в ігноруванні кирієнка як режисера, щоби їхав до росії на зовсім і там працював. А то йому і там, і тут однаково комфортно працювати. А це ситуація дуже нездорова. Дуже дивно чути такі міркування від людини, що служила в АТО. Як би мені не було важко, але утримуюсь від питання, на якому боці.

Написав Олексій Мазур, 18:41 14.02.2020

Держкіно люблять критикувати. За те, за се: то гроші виділяють на який порожняк; то за те, що щедро фінансують "шароварщину". Тут про те, що фінансують проекти Єрмака та Кирієнка. З Єрмаком взагалі нічого не зрозуміло: які до нього питання.
Колеги, варто розуміти прості речі. Держкіно - центральний орган виконавчої влади. Статті 6 та 19 Конституції зобов"язують органи влади діяти виключно в межах, встановлених законодавством. Якщо законодавством не передбачено обмежень щодо дій того ж Кирієнка, то які питання до Держкіна? В законі "Про кінематографію" вживаються ті ж самі дефініції, що й в статті, але ж вони стосуються виключно виробництва та прокату фільмів в межах України. Відмовити режисеру в фінансуванні його фільмів на Батьківщині за те, що він їздить на заробітки до Россії? Може його ще й громадянства за це позбавити?
Я можу зрозуміти відношення до самих фактів. Я можу зрозуміти особисте відношення до самого Кирієнка. Але до чого тут Держкіно та особисто його колишній очільник?

Написав Владислав, 22:51 13.02.2020

Залишити коментар

Ім'я:

Коментар: