втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Про це на ФБ-сторінці конкурсу під постом з оприлюдненими результатами зауважила відвідувачка Людмила Бойко. До вашої уваги аргументи сторін у подальшому обміні думками: https://www.facebook.com/dyvysukrainske/photos/a.896102880520679/1517380825059545/?type=3&theater

Людмила Бойко: Вибачайте, але Соня Сотник - автор-переможець "НаШапку" - була ж одночасно і членом журі цього конурсу - це як розуміти? Вона собі ставила оцінку? І не знала, кому ставить? Вона оцінювала свою роботу "анонімно"? І де це взагалі таке буває у світі, щоби член журі був одночасно конкурсантом, ба більше - ставав ПЕРЕМОЖЦЕМ! Агов! Що це було? http://www.kinoua.org/ua/jury-short-list

Olga Lesyk: члени журі, які подають конкурсну роботу не оцінюють свої твори. Це є практикою трирічної реалізації конкурсу.

Людмила Бойко А як щодо совісті і моралі? це порядно? Це справедливо? Хіба це прийнятно і коректно, що ти ОДНОЧАСНО і член журі, і конкурсант, і переможець? Ану наведіть бодай якийсь приклад зі світової практики? Це підриває довіру до неупередженості оцінок і до всієї системи конкурсу! А для вас такий ОЧЕВИДНИЙ абсурд - норма? Нічого крамольного не бачите? Ви серйозно?

Olga Lesyk Пані Людмило, таку позицію ми обговорили ще за підсумками першого сезону. Брати участь у конкурсі має право кожен бажаючий, той хто має цікаві, на свою думку, ідеї та сценарії. Результат оцінювання це не сума оцінок, а визначається середнє значення. Модератор конкурсу відслідковує "чистоту" оцінювання. Тож ніякої крамольності в тому не бачу. Умови участі прозорі, результати як конкурсу так і проекту в цілому у відкритому доступі.

Людмила Бойко Може серед членів журі є й інші переможці? А ми цього не знаємо? Може там, у переліку переможців - їхні псевдоніми?

Людмила Бойко Де ще таке у світі буває, щоби член журі ставав переможцем того конкурсу, який він судить? Що значить "прозоро"? Хіба я бачу, хто яку оцінку кому ставив і за що? Таке враження, що тут намагаються розвести як лохів і ліплять відмазки, що не витримують критики! Те, що у вас сталося - це за межами добра і зла, порядності, етики, сумління. Це знецінює конкурс. Перетворює його на "мєждусобойчік"! Я не думала, що це треба доводити. Це очевидно, як 2Х2. Це все одно, що доводити, що ти - не верблюд. Отямтеся! Це нікуди не годиться! Сотник не може бути в переліку переможців. Нехай би дочекалася наступного конкурсу, де б вона не була задіяна в журі!

Olga Lesyk Пані Людмила, честно кажучи, не розумію Вашої наполегливості щодо необєктивності цього конкурсу...за бажанням переможці можуть відписувати під цим постом або репостити результати. Це прозорий конкурс. Оголошення результатів з зазначенням назв і авторів проходить виключно у відповідності подання авторами робіт та вказаної ними інформації у заявці.

Людмила Бойко І де тут аргументи? Причому тут те, що переможці можуть дописувати на цій сторінці? Це доказ чого? Прозорості? Ви про що? Соня Сотник могла спеціально занижати оцінки інших робіт, аби вивести свою у переможці. Могла шепнути на вушко іншим учасникам журі - своїм друзям і пдругам - що "НаШапку" - це її робота і за неї треба ставити "по дружбі" високі бали. Хіба хтось може мені довести, що це не так? Ні! Бо якщо член журі став переможцем, то тоді можливо все! І от саме задля уникнення таких речей, подібна практика - одночасно бути в журі і конкурсантом - є очевидно і кричуще неприйнятною! Це очевидно для нормальних людей, які мають Честь, Гідність і Совість. А це саме ті чесноти, плеканню яких і покликаний ваш конкурс. А цією практикою - перемогою у конкурсі члена його журі - ви все знецінюєте!

Дивись українське: Своїми коментарями Ви нехтуєте думкою та професіоналізмом членів журі, ставлячи під сумнів роботу майже 50ти членів журі, висвітлюючи механізми, які не властиві нашому конкурсу та проекту, але з огляду Вашої реакції властиві Вам. Цей діалог несе суто негативний характер, а наш проект зосереджено на позитивних меседжах та змінах на краще. Історії, які заслуговують на екранізацію обрано журі. І конкурс проведено у відповідності до офіційного регламенту без порушень.

Людмила Бойко Ви що, не розумієте, що перемогою у конкурсі члена його журі ви створили ПРЕЦЕДЕНТ, що вражає своїм абсурдом і цинізмом! І те, що ви намагаєтеся виправдатися тільки погіршує ситуацію і підриває імідж і авторитет конкурсу! Несумісність одночасного членства в журі з участю і перемогою в конкурсі - це загальновідома аксіома, що не потребує доказів. Про такі випадки навіть йдеться у статті 82 ЦПК України - що загальновідомі обставини не потребують доказування!

Людмила Бойко Це не я нехтую, а ви своєю абсурдною поведінкою знецінили свій конкурс, а з ним і високу професійність журі!
Як же я можу не ставити під сумнів роботу журі, якщо одна з його членів здобула перемогу в конкурсі, який судила. Це все одно що суддя змагань ставить себе на перше місце п'єдесталу і отримує сам від себе золоту медаль переможця! Отямтеся!
І це ви МЕНЕ за це соромите? Не самі себе, а мене? Я винувата?

/кінець цитати/

Потім я поспілкувався у ФБ з самою Сонею Сотник:

Олексій Мазур: Вітаю членкиню журі... з перемогою в конкурсі! Я в ахує...

Sonya Sotnyk: А я за свій сценарій не голосувала. Саме тому, що вже три роки є членкинею журі.

Олексій Мазур Та це маразм просто. Щоби член журі одночасно був і конкурсантом, і переможцем конкурсу, який судить. Вже три роки є членом журі, а пишете це слово через "ю". Так тримати!

Sonya Sotnyk а от це справді слушне зауваження. Виправляю. А серед членів Журі, багато фахових кіношників, які подали і свої сценарні заявки. А якщо ви знаєте процедуру, то ми бачимо тільки сценарії без прізвищ авторів.

Олексій Мазур А звідки ви тоді знаєте, що вони подали свої заявки, якщо ви оцінюєте роботи анонімно, не знаючи прізвищ їхніх авторів? Це все більше схоже на "я тобі, ти - мені". В такому випадку це не конкурс, а профанація. Так у світі ніде не буває, щоби член журі був одночасно і конкурсантом, і переможцем. Це абсурд. І ніякі виправдання чи пояснення тут не витримують жодної критики. Бо це капець. Повний.

Тут Соня Сотник наводить скриншот листа, де вона на пропозицію від організаторів (Ольга Лесик) увійти до Журі, каже, що це НАПЕВНО було б не коректно, оскільки бере участь в конкурсі як конкурсант.

Але Ольга Лесик наполягає, кажучи, що всі роботи будуть зашифровані і така практика є досить поширеною, коли член журі одночасно є і конкурсантом.

Олексій Мазур: Ну це ганьба. Це абсолютно безсовісна відповідь з боку організаторів, яка засвідчує їхній рівень. А ви мали б наполягти на недоречності своєї участі. Бо так це не робиться. Це перетворює конкурс на комедію абсурду і підриває будь-які принципи "чесної гри". Це і не коректно, і не етично, і ні в які ворота не лізе, ні і на яку голову не налазить. А якщо ви цього не розумієте, то такий і ваш рівень - сумлінності, порядності, вашої уяви про добро і зло, про те, що годиться, а що ні.


Олексій Мазур Наведений скриншот - це ще один додатковий компромат на організаторів, коли вони НАПОЛЯГАЮТЬ на залученні до ЧЛЕНСТВА У ЖУРІ... учасників конкурсу. Типу, "а, ви конкурсант? Ну нічого, будьте ще й членом журі". Ну це такий маразм, що далі нікуди. Це курям на сміх. Це приїхали.

Олексій Мазур Після цього немає жодної довіри до анонімності і зашифрованості робіт, а відтак і до чесності та неупередженості результатів. Це грандіозний скандал, який потрясає своїм абсурдом, небаченим досі. Таку співробітницю гнати треба. І штрафувати! За дискредитацію конкурсу, за підривання його іміджу, репутації, авторитету.

Олексій Мазур Виходом з ситуації могла б бути ваша добровільна відмова від перемоги, від наявності у переліку переможців. Оце було б достойно. А ваше місце у переліку переможців має зайняти наступний після вас, за балами.

Олексій Мазур Це не по-Європейськи. В Європі правилом хорошого тону серед політиків вважається піти з посади навіть при ПІДОЗРАХ у корупції чи порушеннях правил "фейр плей". Навіть якщо вони не підтверджуються. У вашому ж випадку сумніви у чесності і добропорядності БІЛЬШ, НІЖ ГРУНТОВНІ. Бо незалежно від правил і особливостей процедури конкурсу, в будь-якому разі перемога в ньому члена журі - це дуже і дуже не комільфо. Це совок, а не Європа. Так не можна. Це ганьба і пляма на репутації. Як переможця-члена журі, так і самого конкурсу!

P.S. Як виявилося, серед переможниць - не одна, а цілих дві (!) членкинь журі. Друга - Жанна Максименко-Довгич. Оце, блін, конкурс...

Коментарі"Виходом з ситуації могла б бути ваша добровільна відмова від перемоги, від наявності у переліку переможців. Оце було б достойно. А ваше місце у переліку переможців має зайняти наступний після вас, за балами."

Так в тому то й справа, що ніхто не публікує результати голосування, щоб можна було подивитись хто за кого голосував. В кінці боксерського поєдинку виголошують бали, які дав боксеру той чи інший суддя, якщо перемога не дострокова. В цьому випадку все підкилимно і взагалі не зрозуміло чи кажуть нам правду про оцінювання чи це досить умовно і все вирішується в ручному режимі.

Написав Сергій, 05:02 24.04.2019

Я перший і останній раз брав участь в цьому конкурсі сценаріїв. Та й мабуть взагалі в українських конкурсах сценаріїв. Мене і раніше турбувала думка про те, що член жюрі Михайло Іллєнко отримав перемогу в попередні роки. Думав, що це випадковість. Але Соня Сотник - це співпадіння. Жанна Максименко-Довгич - це вже закономірність.

Взагалі-то, це дуже не здорова ситуація. Виглядає все, ніби це просто розподіл бюджету серед наближених. Про конкуренцію на конкурсі "Своє кіно" можна забути. Воно так і називається СВОЄ )))

А я за жорстку вільну конкуренцію, а не міжсобочики. Ну нехай конкурсують між собою. Пригадується лише прислів'я про жабу та гадюку.

Написав Сергій, 04:25 24.04.2019

Залишити коментар

Ім'я:

Коментар: