втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

Грошовиті кінематографічні мішки з "Вавілону" і "Свого кіна" погрожуючи судом запроваджують цензуру, унеможливлюючи критичні публікації про свої "шахєр-махєри" з конкурсом "Своє кіно" та участю "Вавілону" у пітчингу Дрежкіна.

Текст - "Своє кіно-3": міжсобойчик + дерибан?" - я розмістив у своєму блозі на сайті "Сценарна Майстерня" http://screenplay.com.ua/blogs/?uid=297 , розіслав на електронки інформаційних видань, а також самому "Своєму кіну" та "Вавілону". Поставив їх до відома з метою отримати реакцію.

І отримав. У вигляді листа від керівника сайту "Сценарна Майстерня", голови правління Кіноакадемії України Володимира Войтенка - http://www.kinoua.org/ua/jury-short-list/volodimir-voytenko, який написав, що у зв'язку з анонсуванням правниками ображених (з "Вавілону" і "Свого кіна") проти Сценарної Майстерні і його як редактора відповідних юридичних дій, він знімає останні дописи з блогу.

У видаленому тексті наводилися факти систематичних перемог у конкурсі "Своє кіно" членів журі; заробляння на проекті відомих кінематографістів - через винагороди за перемогу сценарію і подальшу його екранізацію; подвійність фінансування тих же самих робіт (грошима спонсорів проекту "Своє кіно" і виставлянням їх на пітчинг Держкіна); невідповідності загального хронометражу 10 поданих у заявці на пітчинг Держкіна робіт їхньому реальному часу: це короткометражки тривалістю 3 хвилин кожна (тобто в сумі виходить - 30 хвилин), а в заявці написано 95 хвилин. І сума державної допомоги, на яку розраховують у "Вавілоні" - майже 12 млн як за повнометражний фільм http://dergkino.gov.ua/media/text/Dzercalo.pdf .

Замість того, аби прояснити ситуацію і дати відповіді "Вавілон" і "Своє кіно", судячи зі слів Войтенка, пригрозили судовим процесом. Оце так митці. Такі волелюбні, творчі, душевні люди. При цьому називають те, чим займаються, цитую, "комплексним комунікаційним проектом". Так чого ж не комунікуєте? Скажіть щось. Покомунікуйте хоч трохи!

Натомість, фактично і по суті мала місце реанімація тоталітарної практики - був здійснений акт цензури відносно збурювача спокою. Спокою кінематографічного затхлого болота, що смердить аферою і дерибаном.

Вони вміють уявляти вільних людей лише в кіні, а в житті - реальному - вони ведуть себе з порушниками спокою як комуністи, які здатні тільки душити, репресувати. К ногтю! Ату його!

Їхньої "сміливості" вистачає на кіно про Стуса, і то відцензурованого медведчуком, а з порушниками спокою їхнього життя, вони поводяться так само як комунсти з дисидентами. У наших кінематографістів - тоталітарна, совкова свідомість. Дрімуча, безнадійна.

Найперша реакція - покарати, заборонити, вилучити, не дати сказати слова. Оце вам і "Вавілон", і "Своє кіно". Чим же так розгнівалися? "Дерибаном"? А що, не "дерибан"? Це, скажете, не про вас? Мабуть же, і "аферисти" не про вас, правда? І "мародери" так само?

Може й так, чорт його зна, але мені цікаво, як тоді назвати те, коли під прикриттям конкурсу три шкури з Держкіна хочуть здерти, а це ж народні державні кошти, аби відзняти те, що вже зняли та "розпилити" між собою? А перед тим самих себе нагородити. Переможцями зробити. Не "дерибану" і не "розпилу".

До суду апелюєте? Оце так...

Та нема ж в нас ніякого суду! Немає в УКРАЇНІ УКРАЇНСЬКОГО СУДУ! А є окупаційне судочинство, є кати в чорних мантіях, які випускають злодіїв, а саджають безневинних! Які судять слабих на вимоги сильних. Які виносять свої антидержавні рішення проти українців іменем медведчука. І от до таких судів ви апелюєте? Серйозно? Та ви шо?

Хтось, мабуть, вже так надерибанився на пітчингах різних, що будь-яке судове рішення купить. Без найменшого напрягу.

Прийде час, я вас з собою на той світ заберу. Принаймні спробую. Раптом вийде? Як не всіх скопом, то по одному перетягуватиму.

Дай Боже, аби третій конкурс став останнім. А як не стане, то нехай про це його організатори і всі, хто до нього так чи інакше причетний, бодай найменшим чином - сто разів пожаліють.

Також за темою:

"Нотатки фіналіста конкурсу «Своє кіно-3»
http://screenplay.com.ua/blog/?id=600


Участь у конкурсі на правах конкурсанта члена журі - порушення регламенту "Свого кіна"
http://screenplay.com.ua/blog/?id=599


«Своє кіно» - унікальний конкурс, де перемогу здобувають… члени журі (доповнено позицією Оргкомітету)
http://screenplay.com.ua/blog/?id=598


«Своє кіно-3»: серед переможців конкурсу - дві членкині журі: Соня Сотник і Жанна Максименко-Довгич
http://screenplay.com.ua/blog/?id=597


Оргкомітет "Своє Кіно-3": участь режисера Олександра Кирієнка в конкурсі не передбачається
http://screenplay.com.ua/blog/?id=592


Хто гірший: МАRUV чи Саша Кирієнко?
http://screenplay.com.ua/blog/?id=591

КоментаріЦе про "Вавілон" і "Своє кіно" андрія різоля

Ляпіс Трубецкой "Грай":

Недзе ля ракі, дзе не мае броду
Шэрыя быкі танчуць карагоды
Ланцугі ўначы адліваюць златам
Воран там крычыць з воўкам родным братам.
Палыхае там вогнішча да неба
П’юць яны віно, заядаюць хлебам
Песні ім пяюць старыя цыганкі
Б’юць капытам, б’юць, а ў небе маланкі!


Гэтыя быкі, маюць сваю праўду:
Ім не трэба сонца, цемры ім багата
Ім вясны не трэба, ім зімы б паболей
Каб ты, хлопец, спаў на пячы ў няволі!
Грай! Шукай! У снах юнацтва свае мары!
Грай! Гукай! Вясны зяленай цёплай чары!
Грай! Спявай! Дружна песні райскай волі!
Грай! Грай! Гані быкоў – вярнецца доля!

Напілісь быкі, скачуць па краіне
Топчуць рушнікі капытамі ў гліне
Скачуць па дварах, адчыняюць хаты,
Хто не пахаваўся – будзе вінаватым!

Написав Олексій Мазур, 16:12 13.06.2019

Залишити коментар

Ім'я:

Коментар: